Aktualności

Oknoplast pomaga powodzianom

01.08.2010

Firma Oknoplast przeznaczyła 60 tys. złotych na pomoc dla wybranych instytucji z województwa małopolskiego, poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Wsparcie otrzymają Warsztaty Terapii Zajęciowej w Łapanowie oraz Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim.

O wyborze poszkodowanych zdecydowały, przede wszystkim, takie czynniki, jak: edukacyjny charakter instytucji oraz stopień zniszczeń, które okazały się bardzo rozległe. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu, udzielonym między innymi przez Oknoplast, uda się szybko wyremontować obie placówki, jeszcze przed końcem wakacji, aby można było przywrócić prowadzone w nich zajęcia – mówi Grzegorz Filipek, Dyrektor Marketingu Oknoplastu.

Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim, podczas tegorocznej powodzi, zostało zatopione do wysokości 1,8 m. Całkowitemu zniszczeniu uległy między innymi: stolarka drzwiowa wewnętrzna i zewnętrzna, posadzki we wszystkich pomieszczeniach łącznie z nowym parkietem w sali gimnastycznej,  wyposażenie sal lekcyjnych, pracowni komputerowej i pozostałych pomieszczeń znajdujących  się w budynku szkoły. Starty szacujemy na blisko 1,8 mln zł – mówi Jadwiga Ryba, Dyrektor Gimnazjum. Po przejściu powodzi szkoła kompletnie nie nadawała się do użytku.  Liczymy, że dzięki udzielonej nam pomocy uda się szybko wyremontować budynek i wznowić zajęcia lekcyjne od września – dodaje Jadwiga Ryba. W Gimnazjum w Rzepienniku Biskupim uczy się około 200 uczniów.

W wyniku tegorocznej powodzi całkowitemu zniszczeniu uległy także pomieszczenia należące do Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych w Łapanowie, które zostały zalane aż po sufit. Straty objęły zarówno sam budynek, jak i całe jego wyposażenie, w tym między innymi: sprzęt pracowni rehabilitacyjnej. Potrzebna jest każda, nawet najdrobniejsza pomoc, gdyż z własnych środków nie jesteśmy w stanie przeprowadzić kompletnego remontu – mówi Barbara Borowiec, Kierownik WTZ w Łapanowie. Obecnie zajęcia odbywają się w budynku zastępczym.

Krakowski producent okien - Oknoplast przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom i instytucjom najbardziej potrzebującym. Firma wspiera, między innymi, Stowarzyszenie „U Siemachy”, niosące pomoc dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.

źródło:  Oknoplast Sp. z o.o., Agencja Partner of Promotion Joanna Józefiak

Więcej

Firma powiązana:

OKNOPLAST

Telefon 12 279 71 71
www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST