Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

Grupa OKNOPLAST na forum Focus: Employee Retention - budowanie zaufania pracowników

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-12-02

W dniach 20-21 listopada w Warszawie odbyło się forum dotyczące utrzymania pracowników w firmie - Focus: Employee Retention, adresowane do przedstawicieli biznesu. Jedną z prelegentek była Agnieszka Zagajewska – HR Business Partner w Grupie OKNOPLAST, która mówiła o tym, jak budować zaufanie zatrzymujące pracowników w firmie.

W wydarzeniu udział wzięli praktycy biznesu, dla których największym wyzwaniem jest konieczność zaangażowania i zatrzymania pracowników w firmie, a w razie ich odejścia, efektywne znalezienie następstwa.

Na konferencji poruszono między innymi tematy odnoszące się do roli lidera w organizacji czy budowania więzi z pracownikiem. To bardzo ważna kwestia, którą trudno wypracować w obecnych czasach.

Świetnie radzi sobie z tym Grupa OKNOPLAST, która w ciągu ostatnich miesięcy zniwelowała rotację pracowników w swojej firmie do poziomu ok. 2 proc. O tym właśnie mówiła na Focus: Employee Retention podczas panelu "Budowanie zaufania - jakich błędów unikać, które rozwiązania zastosować' przedstawicielka firmy.

Na zaangażowanie pracownika, a w efekcie jego utrzymanie, znaczący wpływ ma jego zaufanie do pracodawcy. To ono pozwala bowiem na stworzenie więzi, która zaprocentuje w przyszłości. Jednak, aby udało się taką relacje zbudować, firma powinna od początku zadbać o jasną komunikację na każdym polu, a ona wciąż jeszcze nie we wszystkich przedsiębiorstwach jest zestandaryzowana. Jako Grupa OKNOPLAST przyjrzeliśmy się jej i wypracowaliśmy swoje narzędzia, które umożliwiły nam budowanie prawdziwych drużyn. Pozostają one dla nas jedną z podstawowych wartości. Kluczem są tu przemyślane procedury od samego procesu rekrutacji, poprzez on-boarding, szkolenia, aż po warunki awansu czy wynagrodzenia. Dzięki wdrożeniu działań na tak szerokiej płaszczyźnie to, co dzieje się w przedsiębiorstwie, jest wyjątkowo klarowne, a taka wiedza daje pracownikowi poczucie wspólnoty z pracodawcą, jednocześnie zapobiegając burzeniu zaufania w organizacji - mówi Joanna Jeziorowska, Dyrektor HR w Grupie OKNOPLAST.

Miejsce dla praktyków

Forum Focus: Employee Retention to konferencja tworząca przestrzeń do cross-branżowego dialogu między praktykami. W roli prelegentów pojawiło się na niej wielu szanowanych ekspertów, którzy reprezentowali największe międzynarodowe korporacje, takie jak: Siemens, Philip Morris, Orange, Avon, mBank czy Nestle.

Tematy poruszane na kongresie dotyczyły przede wszystkim przywództwa w organizacji, środowiska pracy, motywowania pracowników czy sposobów budowania ich zaangażowania.

źródło i zdjęcia: Oknoplast

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny