Aktualności

Piekarnik + aplikacja + Facebook = piekarnik myMenu firmy Franke

22.04.2014

Podczas Targów Eurocucina 2014, firma Franke przedstawiła społecznościową wersję swojego rewolucyjnego piekarnika myMenu, który sprawia, że pieczenie jest proste, szybkie i zapewnia dobrą zabawę.

Dzięki stałej komunikacji pomiędzy piekarnikiem, a aplikacją Franke na smartfon lub tablet, użytkownik może bezpośrednio połączyć się z Facebookiem. Nowatorska aplikacja wykorzystuje współczesne technologie informatyczne oraz nowoczesne systemy komunikacji (takie jak smartfony i Facebook), sprawiając, że gotowanie nabiera aspektu społecznościowego i tym samym staje się szybkie, łatwe i zapewnia świetną zabawę.

myMenu FrankePiekarnik myMenu, którego premiera miała miejsce podczas poprzedniej edycji wystawy Eurocucina, można zdalnie zaprogramować za pomocą smartfonu lub tabletu przy pomocy aplikacji myMenu opracowanej przez Franke.

Darmowa aplikacja dostępna jest na systemy operacyjne Android i iOS. Aplikacja posiada w swej ofercie niemalże niekończącą się listę przepisów, z której można wybierać indywidualne dania lub kompletne czterodaniowe zestawy.

Służy ona również jako interfejs do zdalnego sterowania piekarnikiem, umożliwiając użytkownikowi obsługę piekarnika z dowolnego miejsca. Aplikacja jest jak prawdziwy szef kuchni, który nadzoruje proces pieczenia pilnując, aby potrawa była gotowa na czas, np. gdy użytkownik wraca do domu.

Aplikacja myMenu, której aktualizacja będzie dostępna w kwietniu 2014 roku, łączy się bezpośrednio z profilem użytkownika na Facebooku. Każdy przepis można zamieścić jako post wraz z bezpośrednim łączem (ze zdjęciami, instrukcjami i składnikami), co pozwala znajomym użytkownika wypróbować niektóre przepisy. Z tej funkcji można również korzystać w odniesieniu do własnych kulinarnych kreacji. Wystarczy zrobić zdjęcie, opisać przygotowanie, dodać listę składników, a następnie zapisać pośród swoich przepisów. W końcu gotowanie jest pasją, której trzeba doświadczyć a przede wszystkim, którą trzeba się dzielić!

Technologia piekarnika myMenu w skrócie:

 • Zaawansowana elektronika, wykorzystująca smartfon lub tablet podłączone do piekarnika za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.
 • Kompletne menu czy pojedynczy przepis? Korzystając z aplikacji i piekarnika myMenu użytkownik może wybrać od jednego dania do kompletnego, czterodaniowego zestawu. Możliwe jest także korzystanie ze specjalnego programu Franke Kompletne Menu do równoczesnego gotowania czterech potraw, bez ryzyka przenikania się aromatów i smaków.
 • Potrawy spełniające określone wymagania można wybierać z niemalże niekończącej się, stale aktualizowanej listy przepisów. Dania można wybierać według określonych kryteriów, np. według ulubionych składników lub tych akurat dostępnych w lodówce, czy też według rodzaju posiłku (pierwsze danie, drugie danie, przystawka, deser itd.)
 • Po wybraniu jednego przepisu lub zestawu dań, na smartfonie wyświetli się wartość kaloryczna posiłku, trudność przygotowania oraz liczba porcji. Potem aplikacja pokaże użytkownikowi listę wszystkich potrzebnych składników wraz z dokładnymi ilościami. MyMenu poprowadzi użytkownika krok po kroku przez proces przygotowania potrawy, obrazując poszczególne etapy ilustracjami – tak jak podczas prawdziwego kursu gotowania.
 • Jeżeli użytkownik chce skorzystać z funkcji Kompletne Menu, aplikacja myMenu zaproponuje zestawy, automatycznie zmodyfikuje kolejne dania, aby współgrały z tymi już wybranymi.
 • Wszystkie przepisy można dostosować pod względem liczby osób – od 1 do 10 osób (rozmiar S, M lub L), a aplikacja myMenu automatycznie zmieni ilość potrzebnych składników.
 • Unikalna funkcja listy zakupów przypomni o konieczności kupienia wszystkich składników.
 • Poza tym, zarówno piekarnik, jak i aplikacja, pokaże użytkownikowi, na którym poziomie w piekarniku należy umieścić poszczególne potrawy; ilustracje prezentują dokładną pozycję blachy w komorze piekarnika, aby zagwarantować idealne upieczenie dania – niezależnie od tego czy był to indywidualny przepis czy przepisy w ramach kompletnego zestawu (aplikacja podaje numer poziomu, na którym należy umieścić poszczególne potrawy).
 • Z chwilą otrzymania ze smartfonu sygnału do startu piekarnik automatycznie rozpocznie cykl pieczenia, według wybranych przepisów oraz liczby potraw – jak sam szef kuchni! Po zakończeniu, użytkownik otrzyma komunikat, że danie (lub każda poszczególna potrawa z zestawu) jest gotowe.
 • Bezpośrednie łącze do profilu na Facebooku.
 • Aplikację można również wykorzystywać do przygotowywania potraw manualnie, pozwala użytkownikowi samodzielnie wybrać rodzaj programu oraz temperaturę i czas pieczenia.

Więcej informacji o produktach i marce Franke znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: FRANKE

Firma powiązana:

Franke

Telefon 22 711 67 00
www.franke.pl

Franke