Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Profile okienne i drzwiowe

Deceuninck z nowym CEO w Europie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-10-10

Od 1 października 2019 r. Stijn Vermeulen przejął stanowisko CEO Deceuninck w Europie. Od września 2018r., tę funkcję tymczasowo pełnił Francis Van Eeckhout, który rozpoczął w Deceuninck integrację regionów Europy Zachodniej i Środkowej. Kolejnymi etapami tego procesu pokieruje już Stijn Vermeulen.

Integracja regionów w jeden realizowana jest zgodnie z planem i ustalonymi celami. Pierwszym jest przyspieszenie przejścia na jedną wspólną platformę produktową w Europie. Drugim celem będzie ujednolicenie marek produktów, Inoutic i Deceuninck, w jedną, jaką jest Deceuninck. Zakończenie tego procesu przewidziane jest na Targi Fensterbau Frontale w 2020 r.

Strategiczna decyzja o jednej globalnej marce wzmocni efekty inwestycji marketingowych, np. w sponsoring tytularny drużyny kolarskiej Deceuninck-Quick Step. Zwiększy również świadomości marki.

Stijn Vermeulen jest liderem z dużym doświadczeniem w branży PVC. Ma 37 lat i posiada tytuł magistra chemii Uniwersytetu w Gandawie. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 r. jako kierownik produkcji wytłaczania PVC w Rolvaplast (produkcja okładzin, profile na zamówienie). W 2007 r. przeniósł się do Grupy IVC (Mohawk Industries), gdzie był kierownikiem ds. badań i rozwoju, kierownikiem ds. operacyjnych, a w końcu dyrektorem ds. technicznych.

Pełniąc funkcję kierownika ds. operacyjnych, zdobył bogate doświadczenie w tworzeniu start-upów typu greenfield w UE i USA, które stały się organizacjami liczących finalnie ponad 800 osób. Jako CTO zbudował Centrum Doskonałości, w którym inżynieria, badania i rozwój oraz proces były scentralizowane na poziomie globalnej grupy.

Rada jest zachwycona, że ​​znalazła odpowiednią osobę do pełnienia funkcji CEO Europe. Jego doświadczenie w firmach z podobnej branży, a także w zarządzaniu Mohawk, będzie szczególnie przydatne i umożliwi regionowi w Europie dążenie do jednej platformy i jednej marki - mówi Paul Thiers, prezes zarządu Deceuninck.

Czuję się niezmiernie zaszczycony i wdzięczny za możliwość poprowadzenia Deceuninck Europe. Cieszę się, że mogę liczyć na silny i wspierający zespół. Razem będziemy kontynuować strategię, która polega na integracji w jeden silny Region Europa. Naszym celem jest dalszy rozwój i poszukiwanie możliwości tworzenia wartości dodanej - dodaje Stijn Vermeulen.

źródło i zdjęcia: Inoutic / Deceuninck Sp. z o.o.

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny