Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Termomodernizacja od Termo Organika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-10-09

Przeprowadzony audyt energetyczny w krakowskim Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” potwierdził skuteczność i opłacalność wykonanej kompleksowej termomodernizacji budynku. 

Oszczędność energii i pieniędzy z pomocą firmy Termo Organika 

Zużycie gazu w obiekcie "Parkowa" w ciągu roku kalendarzowego obniżyło się o ponad 50% w porównaniu do roku poprzedzającego prace termomodernizacyjne.

Wykorzystany materiał do ocieplenia budynku to najcieplejszy grafitowy styropian Termo Organiki. Jak twierdzą eksperci, wyłącznie kompleksowe ocieplenie budynku zapewnia komfort jego mieszkańcom i przynosi inwestorowi oszczędności liczone w tysiącach złotych rocznie. Wpływa również pozytywnie na środowisko naturalne.

W ramach projektu termomodernizacji krakowskiego ośrodka „Parkowa” wykonano m.in. ponad 1000 m2 kompletnego ocieplenia ścian i stropodachu, modernizację centralnego ogrzewania oraz wymianę okien.

Jeśli porównamy zużycie gazu sprzed termomodernizacji budynku, czyli za rok 2016 oraz po wykonaniu inwestycji tj. za rok 2018 otrzymano następujące dane:

  • zużycie gazu w 2016r. wynosiło: 402 002 kWh, czyli 35 717 m3,
  • zużycie gazu w 2018r. wynosiło: 179 673 kWh, czyli 15 926 m3.

- Krakowski ośrodek mieszczący się na ul. Pod Kopcem to miejsce dla dzieci, jak również dla samotnych, nieletnich matek. Jego kompleksowa termomodernizacja nie tylko spowodowała ponad 50% zmniejszenie zużycia gazu, ale znacząco podniosła komfort cieplny pomieszczeń, który jest tak istotny dla właściwego funkcjonowania ośrodka i samopoczucia naszych podopiecznych – mówi Jarosław Chodorowski, dyrektor placówki opiekuńczej.

W 2017 roku Omenaa Mensah, ambasadorka Termo Organiki, odwiedziła podopiecznych ośrodka i sprawdzała postęp prac remontowych. Z radością przyjęła wyniki audytu energetycznego.

- Ocieplony budynek to nie tylko niższe rachunki, ale przede wszystkim ciepłe pomieszczenia zimą i przyjemny chłód w upalne dni lata. Cieszę się, że podopieczni ośrodka mają sprzyjający rozwojowi zdrowy mikroklimat.

Warto podkreślić, że termomodernizacja ośrodka została przeprowadzana z wykorzystaniem najwyższej jakości Kompletnego Systemu Ociepleń od Termo Organiki, a na ściany została położna 15 cm warstwa najwyższej jakości grafitowego styropianu z linii TERMONIUM - mówi Omenaa Mensah.

Ośrodek w Krakowie charakteryzuje rodzinna atmosfera, która pozwala na prawidłowy rozwój wychowanków. Wszystkie dzieci każdego dnia zapewnioną mają profesjonalną opiekę. Młode mamy dzięki temu mogą chodzić do szkoły. Firma związana jest z placówką od 15 lat. W 2004 roku wprowadziła w życie skuteczny model generowania pieniędzy na rzecz stałej pomocy charytatywnej.

- Rokrocznie z każdego metra sześciennego styropianu przekazujemy niewielką, ale stałą kwotę na pomoc potrzebującym dzieciom. Sprzedaż kilku milionów paczek naszego styropianu zapewnia zebranie znaczącej kwoty, którą wykorzystujemy na pomoc charytatywną.

Dzięki temu możemy lokalnie wspierać trzy ośrodki społeczne znajdujące się w pobliżu naszych fabryk w Mielcu, Stoku Lackim oraz krakowskie Centrum „Parkowa” - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki 

– Cieszymy się, że nasze najlepsze produkty zostały wykorzystane do ocieplenia wyjątkowego ośrodka, który z dumą wspieramy od kilkunastu lat. Termo Organika i Omenaa Mensah w ramach kooperacji zajmują się również popularyzacją budownictwa energooszczędnego oraz termomodernizacji, jako najprostszej metody do walki ze smogiem.

Firma pomaga także w realizacji projektu fundacji Omenaa Foundation, która buduje szkołę dla dzieci ulicy w Ghanie. 

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Termo Organika 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny