Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły gazowe i olejowe

Gazowe kotły kondensacyjne nowej generacji od Viessmann

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-10-09

Nowa generacja kotłów kondensacyjnych Vitodens powstała przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy z produktów tych korzystają na co dzień – uwzględnia ona wszystkie ich potrzeby i oczekiwania względem nowoczesnych gazowych kotłów grzewczych.

Ogrzewania gazowe - kotły kondensacyjne od Viessmann  

Kotły kondensacyjne to urządzenia, które nie muszą być instalowane jedynie w kotłowniach. Można je montować m.in. w łazienkach, garderobach lub kuchniach spełniających wytyczne dotyczące kubatury tych pomieszczeń.

Dzięki temu kocioł kondensacyjny może zawisnąć np. w ciągu szafek kuchennych, w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy łazienkowej lub szaf garderobianych. W przypadku lokalizacji urządzenia grzewczego w pomieszczeniach mieszkalnych bardzo ważna jest jego estetyka.

Dlatego projektując kotły kondensacyjne nowej generacji firma Viessmann przyłożyła dużą wagę m.in. do ich odbioru wizualnego. Kotły nowej generacji wyróżnia przede wszystkim nowoczesny design - prosta bryła oraz matowe powierzchnie lakierowane proszkowo w kolorze biała perła.

Dopełnieniem nowoczesnego wyglądu urządzeń jest zlicowany z obudową kotła wyświetlacz dotykowy. Nowe wzornictwo sprawiło, że produkty Vitodens wpisują się harmonijnie w wystrój każdego wnętrza.

Funkcjonalność przede wszystkim

Kotły nowej generacji zostały wyposażone w 7-calowe, kolorowe wyświetlacze, które można usytuować według indywidualnych potrzeb - u góry lub na dole urządzenia. Dzięki temu wyświetlacz może się znajdować na wysokości wzroku użytkownika, niezależnie od jego wzrostu.

Takie rozwiązanie zapewnia wygodne uruchamianie i obsługę urządzenia. Dzięki wyświetlaczowi dotykowemu użytkownik kotła ma zawsze na widoku panel energetyczny, informujący o zużyciu energii oraz zyskach solarnych.

Kolejnym udogodnieniem dla użytkowników kotłów Vitodens nowej generacji jest tzw. Lightguide, czyli pasek świetlny w technice LED, rozciągający się na całą szerokość urządzenia.

Informuje on użytkownika w czasie rzeczywistym o ogólnym stanie pracy urządzenia: Lightguide świeci równomiernie po włączeniu kotła, pulsuje gdy urządzenie znajduje się w trybie gotowości, potwierdza mignięciem zmianę ustawienia i miga gdy praca kotła jest zakłócona. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwala na pierwszy rzut oka ocenić czy kocioł pracuje prawidłowo.

Łatwe uruchamianie i serwisowanie kotłów

Kotły Vitodens nowej generacji ułatwiają montaż i serwisowanie instalacji. Jest to możliwe m,in. dzięki ujednoliceniu przyłączy oraz intuicyjnemu asystentowi uruchamiania. Pozwala on wygodnie wykonywać wszystkie czynności obsługowe na ekranie dotykowym lub za pomocą aplikacji mobilnej ViStart na smartfon lub tablet, bez konieczności połączenia z siecią internetową.

Modułowa budowa nowych gazowych kotłów wiszących i programu osprzętu przekłada się z kolei na zmniejszenie asortymentu części zamiennych i mniejszą złożoność programu produktów.

Jeszcze niższe zużycie energii i mniejsze obciążenie dla środowiska

Sercem kotłów kondensacyjnych Vitodens nowej generacji jest opracowany na nowo palnik MatriX-Plus - jeszcze bardziej niezawodny i efektywny niż jego poprzednik. Zapewnia największy zakres modulacji przy maksymalnej stabilności płomienia, co przekłada się zauważalnie na niższe zużycie paliwa.

Udoskonalenie palnika pozwoliło także zredukować emisję tlenków azotu do atmosfery. Kolejną innowacją techniczną w kotłach nowej generacji Vitodens jest układ automatycznej regulacji spalania Lambda Pro Plus. Dopasowuje się on automatycznie pracę kotła do rodzaju gazu i parametrów układu odprowadzania spalin, zapewniając zawsze czyste i efektywne spalanie. Zapewnia tym samym pełne osiągi kotła, nawet przy wahaniach jakości gazu i zmiennych warunkach pracy.

Komfort zdalnej obsługi

Kotłami kondensacyjnymi Vitodens nowej generacji można łatwo sterować praktycznie z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji mobilnej ViCare. Połączenie online umożliwia też zdalną diagnostykę instalatorowi, który może w łatwy sposób kontrolować prawidłowość i efektywność pracy instalacji, nawet bez konieczności przyjazdu do klienta.

Może on zdalnie wykrywać ewentualne zakłócenia w pracy kotła, dzięki czemu jest w stanie jeszcze przy swoim biurku opracować rozwiązanie problemu, zmienić ustawienia i w razie potrzeby zamówić części zamienne.

W ten sposób jadąc do klienta instalator będzie miał już ze sobą wszystko co jest mu potrzebne, a na miejscu nie będą czekać na niego żadne niespodzianki. To rozwiązanie bardzo komfortowe nie tylko dla serwisanta ale również dla użytkownika systemu, który ewentualną usterkę ma rozwiązaną "od ręki".

Przydatne linki: Bezpłatna wycena

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny