Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Grzejnik dekoracyjny DECOR od Regulus-system

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-10-09

Do pełnej harmonij aranżacji wymagane jest, aby wszystkie elementy wystroju i wyposażenia wnętrze idealnie ze sobą współgrały, również grzejniki ścienne centralnego ogrzewania.

Grzejniki dekoracyjne Regulus System

Grzejnik DECOR to wąski, pionowy model o płaskiej powierzchni. Producent przygotował szeroki wachlarz kolorów dobieranych wg palety barw RAL K7, liczącej ponad dwieście odcieni. Interesujące jest także wykonanie strukturalne i młotkowe – uzyskane za pomocą specjalnych farb.

Grzejniki DECOR doskonale prezentują się nie tylko w awangardowych, nowoczesnych wnętrzach ale też w klasycznych i zabytkowych. Są one bowiem ciekawym akcentem, szczególnie w intensywnych, kontrastowych do barwy ścian kolorach, świetnie urozmaicają przestrzeń.

Grzejniki DECOR doskonale pełnią swoją podstawową funkcję, jaką jest ogrzewanie pomieszczeń. REGULUS®-system w swojej ofercie ma tylko grzejniki, które mają wymiennik zbudowany z miedzi, a obudowę z aluminium.

Co sprawia, że wykazują się szczególną odpornością na korozję. Emisja ciepła następuje w drodze radiacji oraz konwekcji. Grzejnik ogrzewa pomieszczenia równomiernie, a przy podłodze nie tworzy się odczuwana jako dyskomfort warstwa chłodniejszego powietrza.

DECOR charakteryzują się dużą sterownością, wynika to z ich niewielkiej pojemność wodnej oraz małej masy własnej. W okresach przejściowych – wiosną, jesienią – przy znacznych wahaniach temperatury otoczenia, kiedy trzeba szybko podnieść temperaturę wnętrza lub szybko zatrzymać proces grzania w razie wystąpienia intensywnego nasłonecznienia.

Niewielkim początkowym wydatkiem energii osiągają pełną moc nominalną, właściwą dla temperatury podanej na zasilaniu i bardzo szybko podejmują swą funkcję grzewczą. Szybko reagują na sygnał ze sterownika i niemal natychmiast po włączeniu kotła zaczynają grzać pełną mocą.

Po osiągnięciu zadanej temperatury, szybko się schładzają i przestają grzać, czyniąc ten sposób ogrzewania wysoce energooszczędnym i komfortowym. DECOR można stosować bez ograniczeń w układach otwartych i zamkniętych c.o. a także w każdego typu instalacji, z miedzi, plastiku czy tradycyjnej stalowej.

Świetnie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła: kotłami kondensacyjnymi i z pompami ciepła. Grzejniki REGULUS-system SOLLARIUS DECOR, tak jak inne z rodziny produktów firmy REGULUS-system, ze względu na swą budowę są bardziej odporne na korozję i na zmiany ciśnienia w instalacji, co znacząco wydłuża czas ich eksploatacji. Dopuszczone są do zastosowania na terenie całej UE.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Regulus - system 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze marzec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny