Aktualności

"Budujemy lepsze miasta" - motto Grupy Lafarge

15.04.2014

Urbanizacja to także jedno z największych wyzwań XXI wieku. ONZ w swoim Programie ds. Rozwoju Mieszkalnictwa na Świecie prognozuje, że w 2030 roku w miastach będzie mieszkać aż 60% ludzi, natomiast w 2050 - 70%. Obecnie budynki generują około 40% globalnej emisji dwutlenku węgla, dlatego konieczna jest zmiana filozofii budowania. To właśnie przemysł budowlany będzie musiał sprostać ogromnym wyzwaniom ekonomicznym, technicznym, społecznym i środowiskowym.

Przed rokiem Grupa Lafarge wprowadziła nowe pozycjonowanie marki korporacyjnej. Motto "Budujemy lepsze miasta" doskonale ilustruje ambicję firmy związaną z jej zaangażowaniem w kluczowe wyzwanie współczesnego świata, jakim jest rozwój urbanizacji. Innowacyjność, która jest głównym priorytetem Lafarge sprzyja realizacji tej ambicji również na rynku polskim, gdzie Lafarge działa aktywnie od 1995 roku.

Fot. Lafarge: Lafarge dostarczył podkład Agilia Sols A do podłogi podniesionej w budynku Gdański Business Center.W Polsce Lafarge jest jednym z największych uczestników rynku cementu, kruszyw i betonu i aktywnie staje naprzeciw wyzwaniom współczesnej urbanizacji i uczestnicząc w:

- tworzeniu miast o zwartej zabudowie, dzięki budownictwu wysokościowemu i rozwiązaniom takim jak system podłogi podniesionej UpFloor wykorzystujący Agilia Sols A. W Warszawie rozwiązanie Lafarge wykorzystano w budynku biurowym na ulicy Domaniewskiej 45 oraz w budynku Gdański Business Center przy Stawki. System UpFloor  został nagrodzony przez Magazyn Builder statuetką TOP Builder 2014.

- tworzeniu miast, które są trwałe, dzięki solidnym konstrukcjom oraz dzięki zrównoważonemu budownictwu, w szczególności uwzględniającemu efektywność energetyczną budynków oraz recykling wody. Przykładem takich konstrukcji są: Most w Toruniu, zbudowany z wykorzystaniem cementów Lafarge, budynek biurowy Q22, do którego budowy Lafarge dostarcza beton z węzłów posiadających certyfikaty ISO środowiskowego czy Miasteczko Rowerowe i Skatepark w Żorach gdzie użyto 5 kolorów betonu Arteria Kolor, który zwiększa wielokrotnie trwałość nawierzchni.

- tworzeniu miast, które są piękniejsze dzięki architektonicznej kreatywności, jak kolej linowa w Parku w Chorzowie lub dziedziniec nowych obiektów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie wykorzystano białą Artevię Kolor lub fontanna multimedialna w Rzeszowie wybudowaną z betonów Lafarge.

- tworzeniu lepszej komunikacji, dzięki ofercie do budowy dróg, portów lotniczych, dworców, mostów, tuneli i szeroko pojętej infrastruktury wewnątrz miast i pomiędzy miastami. Przykłady to:

  • betonowy odcinek drogi ekspresowej S8 niedaleko Pabianic dzięki zintegrowanej ofercie Lafarge, który dostarczył cementy, kruszywa i beton na budowę,
  • odcinki autostrad A2 i A4 z wykorzystaniem kruszyw Lafarge,
    Pomorska Kolej Metropolitarna w Trójmieście gdzie Lafarge dostarcza betony,
  • Lotnisko w Balicach, gdzie Lafarge dostarcza kruszywa.

- procesie budowania większej liczby mieszkań domów dostępnych cenowo dla większej liczby mieszkańców.

źródło i zdjęcia: Lafarge

"Budujemy lepsze miasta" - motto Grupy Lafarge
Zobacz produkty: