Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Płytki ceramiczne, akcesoria

Nowa kolekcja TERRAFORM od Ceramiki Tubądzin

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-09-17

Maksymalizm to jednym z trendów w nadchodzących sezonach. Wiedzą o tym projektanci firmy Ceramika Tubądzin, dlatego przygotowali kolekcję – Terraform.

Powrót Wabi-sabi

Obecnie wraca do naszych domów trend z 2018, Wabi-sabi w nowej odsłonie. Aktualnie jest inspiracją w tworzeniu aranżacji, które pozwalają z jednej strony wykorzystać urok nadgryzionych zębem czasu materiałów, z drugiej - cieszyć się zabawą luksusowymi dodatkami czy kontrastami kolorystycznymi. Taka jest kolekcja Terraform – pokazuje urok niedoskonałości, a zarazem dekory połyskujące złotem. Biel i czerń, gładkość i chropowatość.

W kolekcji odnaleźć można cztery różne płytki ścienne w niejednorodnych kolorach – od przybrudzonej białej (Terraform), przez szarą (Terraform Grey), miedzianą (Terraform Caramel). Przywodzą na myśl naturalny, ręcznie kładziony tynk. Towarzyszy im płytka, której biała powierzchnia przywodzi na myśl dziesiątki małych, wypukłych pęcherzyków, ułożonych obok siebie w rzędach falujących linii (Terraform Craft).

Wszystkie płytki mają rozmiar 598 x 298 mm, a ich ceny zaczynają się od 103,94 zł za m2. Kolekcja Terraform to ukłon w stronę nieoczywistego luksusu (Terraform 1). Jego wzory zdają się kryć się pod wieloma warstwami farby, przypominają o historii miejsca, jednocześnie tworząc fantazyjne, przetarte mozaiki, połyskujące złotem.

Zwolennicy surowej elegancji i bazującego na kontrastach mogą połączyć płytkę ścienną z kolekcji Terraform, z geometryczną mozaiką o wymiarach 289 x 221 mm, bazującą na kształcie sześciokątów, w dwóch odcieniach kolorystycznych, których struktura przypomina malutkie połyskujące łuski, ułożone jedna obok drugiej. Cena – 39,98 zł za sztukę.

Kolekcji towarzyszą także listwy ścienne Steel Copper 5 (miedziana) oraz Steel 10 (szara), o wymiarach 598 x 15 mm każda (cena od 28,89 zł) Kolekcja świetnie komponuje się z gresową płytą w trzech wzorach: z przetartą mozaiką (Grey Stain geo LAP); szaro-białą, sprawiającą wrażenie „surowej” posadzki (Gray Stain LAP) oraz miedzianą, niczym rdzewiejąca blacha (Rust Stain LAP). Ich ceny zaczynają się 134,93 zł za m2. Do kolekcji Terraform pasują do zarówno czarne, proste dodatki, jak i strojne, złote, miedziane czy piaskowe elementy wystroju wnętrz.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Tubądzin Managment Group

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny