Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wełna mineralna

Termomodernizacja w pigułce - praktyczny poradnik od Isover

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-09-17

Rządowe programy takie jak "Czyste Powietrze" pozwalają uzyskać dofinansowanie na termomodernizację budynków. Zanim jednak zapadnie o niej decyzja, trzeba zrozumieć jakie rozwiązanie przyniesie największe korzyści. Właśnie z tego powodu firma ISOVER stworzyła e-book, będący bazą wiedzy dla osób przygotowujących się do termomodernizacji budynku.

E-book "Termoizolacja – zysk dla Ciebie i Środowiska", to przewodnik prowadzący przez cały proces termomodernizacji. Opracowanie tłumaczy w przystępny sposób, d czego zacząć termomodernizację, jak i w jakie sposób pozyskać na nią dotację.

Skąd pomysł na e-book?

Świadomość dotycząca termiki budynków w Polsce wciąż jest dość niska. Nowe domy wykonuje się z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i rozwiązań technologicznych, ale bardzo dużo starszych budynków jest nieocieplonych lub słabo ocieplonych. Dlatego tak ważne są inicjatywy, jak ta, z którą wychodzi ISOVER.

Nasza firma jest odpowiedzialna społecznie, dlatego systematycznie dzielimy się posiadaną wiedzą na temat korzyści z termomodernizacji. W Polsce wciąż większość budynków jednorodzinnych ma bardzo niską efektywność energetyczną, a co za tym idzie wydajemy zbyt wiele na ich ogrzewanie zimą czy klimatyzację latem. Wpływa to negatywnie na środowisko, a my odczuwamy to każdej zimy, gdy znaczna część naszego kraju spowita jest przez smog - mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu ISOVER - Stąd pomysł, by zebrać wiedzę naszych ekspertów w łatwo przyswajalnej formule i przedstawić kluczowe zagadnienia związane z obszernym tematem termoizolacji. Zależało nam równocześnie na tym by połączyć transfer wiedzy z organizowaną przez nas kampanią "Lepiej bez smogu".

Każdy, kto chce dowiedzieć się, jakie są korzyści stojące za termoizolacją domu, może pobrać e-boom za darmo ze strony kampanii "Lepiej bez smogu". W końcu wiedza na temat termomodernizacji i świadomość problemu smogu, to pierwszy krok w kierunku poprawy jakości powietrza w Polsce.

Wiedza w pigułce

E-book ISOVER jest rzetelnym zbiorem wiedzy dostępnym dla wszystkich. Znaleźć można w nim zarówno parametry przenikalności cieplnej dla przegród budowlanych potrzebne do spełnienia wymagań programu "Czyste powietrze", jak i wskazówki na temat złożenia wniosku o skorzystanie z rządowego programu.

W elektronicznym przewodniku po termoizolacji pokazane są finansowe korzyści płynące z ocieplenia domu, jak i właściwa kolejność przeprowadzanych prac modernizacyjnych. Wszystko przedstawione w taki sposób by krok po kroku osiągnąć zamierzone korzyści. - mówi Agata Wołkowiecka, ekspert ISOVER.

Z e-booka dowiedzieć się można także czym jest program "Czyste powietrze", jak działa i jak uzyskać z niego finansowe wsparcie. Publikacja przyda się również pod kątem doboru właściwych materiałów izolacyjnych, ich odpowiednich parametrów względem roku budowy domu i właściwego sposobu montażu izolacji.

Wszystko to wzbogacono o rysunki pokazujące montaż materiałów izolacyjnych, a także zdjęcia z realizacji. Jeśli jednak ktoś będzie potrzebował więcej informacji, może skontaktować się z Biurem Doradztwa Technicznego ISOVER, gdzie inżynierowie udzielą dodatkowych wskazówek i odpowiedzą na kluczowe pytania.

źródło i zdjęcia: Isover Saint-Gobain

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny