Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Nieoczywista kuchnia od Ferro

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-09-10

Kolory nawiązujące do odcieni szmaragdu, rubinu, turkusu pasują zarówno do stylu retro, glamour, jak i vintage czy nurtów orientalnych. Są interesującą alternatywą dla monotonnych jasnych barw, które opanowały większość kuchni.

Szmaragdowa kuchnia od Ferro

W szmaragdowym kolorze może być jedna ze ścian albo zabudowa meblowa po sam sufit. Złamana biel z domieszką grafitu będzie w tym przypadku, najlepszym tłem. W niezbyt dużych pomieszczeniach dolne, minimalistyczne półki i przestrzeń nad nimi również dobrze będą wyglądały w odcieniu off-white.

Podłoga może być wtedy ciemna i stylowo postarzona. Poza ciemnozielony kolorem uwagę przykuwają także, oryginalne geometryczne wzory: romby na frontach szafek kuchennych, białe cegiełki na części ściany, miedziane trójkąty na oparciach hokerów.

Elementy te świetnie współgrają z dużą lampą składającą się z czterech opraw, z których każda jest nieco inna i kształtem oraz barwą przywołuje skojarzenia ze szlachetnymi kamieniami i cennymi metalami. Listwy LED-owe dobrze uzupełniają główną lampę pod wiszącymi półkami, a także podświetlona górna, przeszkolona część zabudowy.

Dzięki temu wnętrze nabiera wizualnej lekkości, a jednocześnie przyjemnego klimatu. Wyeksponowane designerskie naczynia dodają aranżacji szyku i charakteru. Ważny jest oczywiście dopływ naturalnego światła – poprzez obszerne okna z dekoracyjnymi żaluzjami.

W pobliżu dobrze ulokować blat roboczy czy strefę zmywania, by podczas codziennych zajęć móc spojrzeć czasem na to, co dzieje się na zewnątrz. Zlewozmywak w grafitowej barwie idealnie wpasowuje się w szmaragdową aranżację. Do zlewu dobrano stojącą jednouchwytową baterię Zicco o oryginalnym, kubistycznym kształcie: płaskie powierzchnie i kąty proste harmonizują z geometrycznymi motywami całej stylizacji.

Model Zicco ma regulator ceramiczny, regulator strumienia, a także wygodną obrotową wylewkę. Od strony pokoju dziennego półwysep – poprzez dostawione do blatu hokery – staje się stołem, przy którym domownicy zjedzą śniadanie albo wypiją szybką kawę. W czasie przyjęć zamienia się w ladę barową – na przekąski czy napoje. Wygodnie, elegancko, w dobrym stylu ze szmaragdową nutą.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Ferro

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny