Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna i drzwi balkonowe z PVC

OKNOPLAST po raz kolejny w Kraków Business Run

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-09-10

W niedzielę 8 września 2019 roku odbył się Kraków Business Run, bieg charytatywny na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po amputacjach. W sztafecie, po raz kolejny, wzięli udział przedstawiciele Grupy OKNOPLAST.

Poland Business Run jest ogólnopolską inicjatywą, w której rywalizują pięcioosobowe drużyny biegaczy. Bieg odbywa się w 10 polskich miejscowościach i co roku cieszy ogromną popularnością.

Chętni nie zawiedli i tym razem, bowiem miejsca w Krakowie zostały zarezerwowane w ciągu kilku minut. Na linii startowej pojawiło się ok. 7,5 tys. wolontariuszy chcących wspomóc osoby borykające się z ograniczeniami ruchowymi.

W krakowskiej edycji biegu udało się zebrać około 625 tys. zł, co pozwoli pomóc minimum 22 osobom.

OKNOPLAST dotrzymuje tempa

Z OKNOPLAST wyruszyło pięć drużyn, w tym dwie ekipy złożone z członków grupy biegowej OKNOPLAST Running Team. W ich składzie znalazł się między innymi Wojciech Baran – zwycięzca wiedeńskiej edycji biegu charytatywnego Wings for Life.

Jesteśmy dumni, że uczestniczenie w Kraków Business Run przeistoczyło się w naszą tradycję. Wszystkim osobom z Grupy OKNOPLAST, które angażują się w inicjatywę, chciałabym podziękować za ich ogromne serce i energię do działania, a także pogratulować udziału w sztafecie. Pomoc potrzebującym i promowanie zdrowego stylu życia to wartości, które od lat są ważną częścią aktywności społecznej naszej firmy. Tym bardziej cieszy, że nasz zespół tak silnie je wspiera - wypowiada się Magdalena Cedro-Czubaj, Dyrektor Marketingu Grupy OKNOPLAST.

Sportowe wartości

W Kraków Business Run przedsiębiorstwo bierze udział od 2013 roku. Angażuje się ona jednak w promocję zdrowego trybu życia i sportu także na innych polach.

W ciągu 25 lat działalności firma wspomogła 73 inicjatywy sportowe. W ramach tych działań firma została m.in. partnerem Akademii Sportu Progres, organizującej zajęcia dla dzieci. Przez wiele lat producent pomagał też rozwijać się lokalnemu wówczas klubowi piłkarskiemu Puszcza Niepołomice.

Z kolei w 2018 roku Grupa OKNOPLAST została tytularnym sponsorem OKNOPLAST Korona Kraków, szkółki koszykarskiej dla młodzieży, przyczyniając się do popularyzacji aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

źródło i zdjęcia: OKNOPLAST

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny