Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Grando - najwyższy stopień inspiracji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-09-09

Nie zawsze teren wokół domu jest idealnie płaski. Może to być kwestia ukształtowania terenu, lub zamierzony efekt dekoracyjny. W każdym z tych przypadków sprawdzą się na pewno betonowe stopnie.

Schody występują w architekturze od starożytności. Są elementem stricte funkcjonalnym, pozwalającym niwelować różnice w wysokości terenu i umożliwia dostanie się na wyższe kondygnacje budynku. Poza tym schody odgrywają również rolę dekoracyjną.

Dziś przy wznoszeniu gmachów użyteczności publicznej architekci stawiają na proste i pozbawione barier rozwiązania. Jednak schody zewnętrzne z powodzeniem stosuje się też w założeniach ogrodowych na styku tarasu z ogrodem lub w miejscach, gdzie wymaga tego ukształtowanie terenu.

Świetnie do tej roli nadają się betonowe stopnie schodowe Polbruk Grando, występujące w dwóch fakturach: łamanej (przypominającej wyglądem naturalny kamień) i gładkiej. Każda z faktur dostępna jest w trzech kolorach: latte (biało-jasno-piaskowy), hawaii (brązowo-pomarańczowy) oraz nerino (biało-szaro-czarny).

Dwa pierwsze sprawdzą się w aranżacjach nawierzchni w ogrodach w stylu śródziemnomorskim. Będą dopełnieniem alejek wybudowanych z kostki Polbruk Granito (w kolorach latte czy hawaii), Polbruk Avanti (brązowy i czerwony) lub Carmino (hawaii i latte).Kolor nerino pasował będzie z kolei do nawierzchni w ogrodach nowoczesnych i skandynawskich wykonanych na przykład z płyt Polbruk Lamell.

Klamrą kompozycyjną dla stopni Grando w miejscach, gdzie występują nierówności, są murki o tej samej nazwie, które dodatkowo wzbogacą aranżację i zapobiegną osuwaniu się ziemi. Ze względu na  szerokość i długość stopni Grando, można je układać w większych lub mniejszych kompozycjach. Wymiary pojedynczego stopnia to 15×40×100 cm.

Montaż stopni jest bardzo prosty, ponieważ nie wymagają podkonstrukcji wykonanej z betonu. Z kolei ich monolityczny charakter sprawia, że są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne.

źródło i zdjęcia: Polbruk

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny