Aktualności

Nagrody TOPBUILDER 2014 dla SOPRO

11.04.2014

Aż dwie prestiżowe statuetki TopBuilder 2014 powędrowały do firmy Sopro. Jury doceniło zaprawę fugową Sopro DF 10 Design Fuga Flex 1 - 10 mm oraz zaprawę uszczelniającą Sopro DSF® 523. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas odbywających się w dniach 11-14 marca 2014 r. w Poznaniu Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma 2014.

Innowacyjność i wysoka jakość produktów stosowanych w budownictwie to cechy, które wyróżnia Kapituła Konkursu, w skład której wchodzi redakcja i Rada Programowa miesięcznika „Builder”, pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza. Wśród zwycięzców tegorocznej edycji znalazły się dwa produkty firmy Sopro.

Sopro PolskaJedną z nagród zdobyła cementowa, elastyczna, szybkowiążąca zaprawa fugowa Sopro DF 10 Design Fuga Flex. Wysoka wytrzymałość i trwałe barwy to nie jedyne atuty produktu. Możliwość uszlachetnienia Design FugI Flex złotym lub srebrnym brokatem Sopro sprawia, że fuga delikatnie połyskuje i mieni się.

Efekt perlenia oraz technologia Hydrodur® powodują, że zaprawa cechuje się zwiększoną odpornością na przenikanie wody i zabrudzenia. Posiada właściwości antybakteryjne, odznacza się także ochroną przed rozwojem pleśni i mikroorganizmów.

Sopro DF10 jest odporna na tworzenie osadów wapiennych zapewniając jednocześnie trwały kolor dzięki zastosowaniu technologii OPZ®, co pozwala na zapewnienie długo utrzymującego się, estetycznego wyglądu fugi - zarówno w pomieszczeniach, jak i w warunkach zewnętrznych.

Drugi nagrodzony produkt to elastyczna, jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca Sopro DSF® 523, służąca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody. Zaprawa posiada ponad 1,5 mm przekrycie rys, czyli o ponad 100% przekracza minimum stawiane przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie, aby dopuścić tego typu uszczelnienie do zastosowań tarasowo - balkonowych.

Sopro DSF® 523 może być stosowane w zbiornikach wodnych o głębokości nie przekraczającej 4m. Hydroizolację można nakładać w różnych konsystencjach, od natryskiwania, przez malowanie do szpachlowania, dzięki czemu wykonawcy nie borykają się z doborem właściwych proporcji.

W Sopro DSF® 523 rozwiązano również problem przemrożenia, charakterystyczny dla zapraw uszczelniających dwuskładnikowych - produkt nie posiada wrażliwej na temperaturę dyspersji płynnej. Sopro DSF® 523 wyróżnia się wysoką przyczepnością do podłoży, co klasyfikuje produkt do stosowania w miejscach narażonych na tzw. parcie negatywne, również przy uszczelnianiu piwnic od środka.

Uroczysta gala TopBuilder 2014 odbyła się w 10 pawilonie Targów BUDMA w Poznaniu. W imieniu firmy Sopro nagrodę odebrał pan Dariusz Zalewski, Dyrektor ds. Marketingu.

źródło i zdjęcia: SOPRO

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska