Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Sprzęt AGD

Skuteczna walka z roztoczami i alergenami

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-08-23

Okres letnio-jesienny sprzyja powstawaniu roztoczy kurzu domowego, ponieważ w mieszkaniach panują wtedy najlepsze warunki wilgotnościowe dla ich rozprzestrzeniania. W jaki sposób skutecznie pozbyć się roztoczy? Hoover w swojej ofercie posiada urządzenie, dzięki któremu usuwanie alergenów jest nadzwyczaj proste.

Uczulenia na roztocze kurzu domowego to bardzo powszechne zjawisko. Źródłem rozprzestrzeniania alergenów są poduszki, pościel, materace i miękkie meble. Przeciętny materac może być siedliskiem nawet 2 milionów roztoczy! Ma to negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, czasem doprowadza do zaburzeń snu.

Sprzątanie głównych źródeł występowania roztoczy nie musi być trudne i czasochłonne. Odkurzacz Hoover Ultra Vortex pozwoli szybko i dokładnie wyczyścić materace, kanapy oraz inne meble tapicerowane.

Lampa UV-C pogromcą roztoczy

Hoover Ultra Vortex posiada certyfikat Brytyjskiej Fundacji Antyalergicznej. Odkurzacz wyposażony jest w lampę UV-C zwalczającą alergeny, dlatego to idealne urządzenie dla tych, którzy cierpią na alergie. Światło wnika w głąb tkaniny i poprzez krótkie fale promieniowania ultrafioletowego likwiduje do 99,9% bakterii i zapobiega ich ponownemu rozprzestrzenianiu się.

Wytwarzane przez lampę promieniowanie skutecznie eliminuje komórki drobnoustrojów, dlatego urządzenie świetnie sprawdzi się w sterylizacji materacy, poduszek i przedmiotów tapicerowanych, zapobiegając zapaleniom skóry, astmie i alergiom.

Urządzenie zostało wyposażone w trzy tryby głębokiego czyszczenia - wspomniany już Tryb Lampy UV, a także Tryb Odpylania, który umożliwia ostrożne usuwanie kurzu z najgłębszych warstw materiału. Ten tryb nadaje się do czyszczenia delikatnych powierzchni. 

Natomiast Tryb Trzepania polega na zastosowaniu turboszczotki, docierającej głęboko do włókien i usuwającej roztocza. Oprócz tych trzech trybów skuteczność urządzenia zapewnia system cyklonowy, który zwiększa jego wydajność.

Higiena oraz komfort

Odkurzacz ręczny od firmy Hoover jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, więc bez problemu zmieści się w szafce. Jego obsługa jest bardzo łatwa - jednym ruchem zdejmuje się zbiornik, a następnie opróżnia bez kontaktu z kurzem.

Pojemnik ma pojemość 3l, więc za jednym zamachem można wyczyścić wszystkie materace i miękkie meble.

Odkurzacz ma również przewód o długości pięciu metrów, co zapewnia swobodne sprzątanie bez konieczności częstego przełączania się pomiędzy gniazdkami.

Hoover Ultra Vortex dostępny jest w sklepach: al.to, Komputronik, Media Expert, Selgros w atrakcyjnej cenie, 399 zł.

źródło i zdjęcia: Candy Hoover Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny