Aktualności

UZIN generalnym sponsorem Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin

11.04.2014

Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy we współpracy ze sponsorami, m.in. firmą UZIN Polska, zorganizowało na marcowej BUDMIE pierwsze w naszym kraju Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin. Do konkursu przystąpiło sześciu zawodników, którzy mieli za zadanie wykonać dwa wzory - jeden z wykładziny PVC, drugi z wykładziny dywanowej.

Pomysłodawcy konkursowych zadań przygotowali dla uczestników wymagające zadania, które uwzględniały np. konieczność wywinięcia posadzki na cokół posiadający dwa wewnętrzne i jeden zewnętrzny narożnik oraz wykonania wielu cięć kolistych. Zawodnicy mogli samodzielnie wybrać układ kolorystyki wzoru.

Wykładziny oraz kleje i płyny antypoślizgowe na potrzeby konkursu dostarczyli Sponsorzy Generalni - firmy Forbo Flooring Poland oraz UZIN Polska.

Nad przebiegiem konkursu Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin pieczę sprawowała Międzynarodowa Komisja Sędziowska pod przewodnictwem Heinza Brehma - Prezesa EUFA P+F (Europejskiego Stowarzyszenia Wspierającego Kształcenie i Doskonalenie Techniki Parkieciarskiej i Posadzkarskiej).

Zawodnicy rozpoczęli układanie konkursowych wzorów w niełatwych warunkach - pod bacznym okiem jury, pilną obserwacją odwiedzających targi, w hałasie i ostro świecącym słońcu. Jeden z zawodników nie wytrzymał tej presji i zrezygnował. Na placu boju pozostało zatem pięciu uczestników: Wojciech Dąbek z Opola, Piotr Grąbaczewski z Warszawy, Sylwester Koprowicz z Suchego Lasu, Tadeusz Marcinowski z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Wiesław Nowakowski z okolic Kielc.

Najlepszym okazał się Wojciech Dąbek, choć różnice punktowe między poszczególnymi zawodnikami nie były ogromne, co świadczy o wysokim poziomie konkursu.

Wybór zwycięzcy w pierwszych Mistrzostwach Polski Montażu Wykładzin był bardzo trudny - opowiada Bartosz Grygorowicz, Kierownik Sprzedaży firmy UZIN, który był jednym z jurorów. Wszystkie prace zostały wykonane na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością rzemiosła i doświadczeniem. W ocenie prac braliśmy pod uwagę wiele czynników - m.in. dokładność cięć, wymierzenie i trasowanie wzoru, trwałość wykonanej pracy, precyzję łączenia elementów. To pozwoliło nam na przyznanie punktacji i wyłonienie Mistrza.

źródło: Uzin

Firma powiązana:

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.