Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice

Wyróżnienie dla firmy Aluprof

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-08-13

Firma Aluprof S.A. został wyróżniony w każdej z trzech kategorii: 200 największych polskich firm, Polscy Ambasadorzy (100 największych polskich eksporterów) i Gepardy (50 najszybciej rozwijających się firm).

Aluprof wśród najlepszych

Wytycznymi, na których opierały się listy redakcji „Wprost” są informacje o przychodach, zyskach, aktywach i kapitałach własnych kilkuset polskich firm z dominującym polskim kapitałem. Aktualny ranking jest rekordowy pod wieloma względami. Firmy w nim ujęte wypracowały w sumie ponad 772 mld zł przychodu – to przeszło 60 mld zł więcej niż w ubiegłym roku. A po drugie, na liście znalazło się 26 spółek-debiutantów, a cała dwusetka firm osiągnęła najlepsze wyniki w historii zestawienia.

Wiodący europejski producent i dystrybutor systemów aluminiowych dla budownictwa - Aluprof S.A., został sklasyfikowany (w głównym rankingu) na 114. miejscu, czyli 16 pozycji wyżej w porównaniu z zeszłym rokiem. Aż 25% ze sklasyfikowanych firm działa w sferze handlu. Firmy, które zostały sklasyfikowane w części „Polscy Ambasadorzy”, wyeksportowało za granicę towary i usługi o wartości przekraczającej 100 mld zł. Aluprof S.A. uplasował się na 41. miejscu.

W 2018 r. wartość polskiego eksportu przekroczyła 940 mld zł, a jeśli ta tendencja się utrzyma, to w tym roku przekroczymy barierę biliona złotych. W rankingu polskich Gepardów, czyli najszybciej rozwijających się firm, tylko 9 to spółki kontrolowane przez Skarb Państwa. Ponadto zajmują one relatywnie odległe miejsca w klasyfikacji, w porównaniu z firmami prywatnymi. Wśród Gepardów Aluprof S.A. zajął wśród 38. pozycję.

Firma Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. – najnowocześniejszej i najszybciej rozwijającej się przedsiębiorstw w branży aluminiowej w kraju. Oprócz 4 zakładów w Polsce (Bielsko-Biała, Opole, Goleszów i Złotów), posiada 10 oddziałów w Europie i USA. Firma dostarcza aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Producent oferuje także nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym.

Opracowanie: redkacja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Aluprof S.A.

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny