Aktualności

Klej WAKOL D 3540 do korka

10.04.2014

Klej WAKOL D 3540 można stosować do mocowania ściennych okładzin korkowych i wykładzin tekstylnych na schodach oraz do układania w pomieszczeniach na chłonnych i niechłonnych podłożach, a także na posadzkach użytkowych parkietu korkowego, korkowych płyt podłogowych woskowanych i lakierowanych o nie impregnowanym spodzie.

Korek jest materiałem naturalnym przyjaznym wnętrzom i reaguje na zmiany temperatury i wilgotności otoczenia. Dlatego przed montażem zaleca się pozostawienie korka bez opakowania na min 48h w pomieszczeniu w którym ma być montowanym w celu aklimatyzacji. Korek, który ma być użyty jako wykończenie należy sprawdzić przed montażem. Ewentualne różnice w długościach bez problemu można niwelować za pomocą noża segmentowego (takiego samego jakiego używa się np. do docinania tapet).

Klej WAKOL D 3540 przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Przy pomocy odpowiedniego narzędzia nanieść równomiernie właściwą ilość kleju na spód okładziny i na podłoże. Unikać tworzenia się skupisk kleju. Ilość kleju dobrać tak, by stworzyć szczelną powłokę. Po wyschnięciu klejone powierzchnie powinny tworzyć jednolicie błyszczące, zamknięte powłoki.

Po wyschnięciu obu powierzchni, gdy są przezroczyste, należy nałożyć klejoną okładzinę i docisnąć ją przy pomocy gumowego młotka. Po klejonej okładzinie można natychmiast chodzić. Lakierowanie (impregnowanie) naturalnego korka można wykonać po 24 godzinach.

Płyty korkowe można pokryć klejem WAKOL D 3540 także na dzień przed układaniem (lub maszynowo stosując WAKOL D 3513). Wówczas w dniu układania należy nałożyć klej WAKOL D 3540 wyłącznie na podłoże i po zachowaniu odpowiedniego czasu wstępnego odparowania przyklejać płyty kontaktowo. Czas pracywynosi wtedy 1-1,5 godz.

 

Firma powiązana:

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 436 24 20
www.loba-wakol.pl
biuro@loba-wakol.pl

Loba-Wakol Polska Sp. z o.o.