Aktualności

Farby fotokatalityczne Titanium-tech - chronią przed wpływem alergenów (roztocze, kurz), wirusów i bakterii

10.04.2014

Farby fotokatalityczne to produkty od lat stosowane w najlepiej rozwiniętych krajach na świecie, którym szczególnie bliska jest dbałość o zdrowie  i środowisko. Proces fotokatalityczny, zachodzący w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu), powoduje, że zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu. Oto cała magia. Teraz i my możemy cieszyć się tą technologią czystości.

Czym są produkty fotokatalityczne?

Farby fotokatalityczne Titanium-tech chronią przed zgubnym wpływem alergenów (roztocze, kurz), wirusów i bakterii. Z wyglądu i w sposobie stosowania nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Dają gładkie, trwałe, białe lub barwne, odporne na zmywanie powierzchnie. Przeznaczone są do malowania ścian i sufitów wewnątrz (IN, LX) lub na zewnątrz pomieszczeń (FA, DR). Zadbaj o higienę w domu.

Usuwają zanieczyszczenia

O zaletach samooczyszczania pomalowanych powierzchni fasad budynków nie trzeba przekonywać. Estetyczny, czysty wygląd pozostaje dłużej niż na ścianach pokrytych tradycyjnymi farbami. Odnawianie powierzchni trzeba przeprowadzać rzadziej, co obniża koszty eksploatacji i zmniejsza uciążliwości związane z pracami remontowymi.

Usuwają nieprzyjemne zapachy

Wiele pomieszczeń związanych jest ze stałą obecnością zapachów, często dość nieprzyjemnych. Zastosowanie powierzchni pokrytych wyrobami fotokatalitycznymi znacząco ogranicza uciążliwości związane z tymi zapachami.

Oczyszczają powietrze

Skutecznie usuwają z otaczającego powietrza zanieczyszczenia miejskie i przemysłowe, np. dym tytoniowy, spaliny, opary rozpuszczalników.

Ograniczają rozwój bakterii i pleśni

Zanieczyszczone mikroorganizmami powierzchnie stanowią zagrożenie dla przebywających wśród nich ludzi. Roztocza, bakterie i pleśnie gromadzą się na ścianach i w wyposażeniu pomieszczeń. Skutkiem tego są astmy, uczulenia, infekcje, a artykuły spożywcze szybciej ulegają zepsuciu.

Właściwości antyalergiczne

Działanie farb reklamowanych jako produkty "antyalergiczne", sprowadza się zazwyczaj do tego, że same nie zawierają składników wywołujących alergie. Farby fotokatalityczne działają aktywnie, a nie zawierając biobójczych środków chemicznych same nie stanowią źródła uczuleń.

Łatwe w stosowaniu

Nie wymagają stosowania specjalnych technologii lub sprzętu. Powłoki wykonuje się tradycyjnymi sposobami, przy użyciu pędzla, wałka lub natrysku.

źródło i zdjęcie: Pigment

Firma powiązana:

Pigment

Telefon 91 462 10 20, 91 469 23 09
www.pigment.inet.pl, www.titanium-tech.pl
pigment@pigment.inet.pl

Pigment