Aktualności

Aksil poleca ekologiczny lakier EKOAKRYLIK do malowania mebli dziecinnych i zabawek

10.04.2014

Główne zastosowanie lakieru EKOAKRYLIK to meble dziecinne, zabawki, jak również meble (z wyjątkiem blatów stołowych), boazerie i inne przedmioty drewniane.

Lakier posiada atest PZH Zakładu Badania Żywności i Przedmiotów  Użytku i  można nim malować zabawki i meble dziecinne,  regały i półki sklepowe mające kontakt z żywnością (w opakowaniach jednostkowych).
Lakier odpowiada wymaganiom normy EN-71-3 – nadaje się do malowania mebli i zabawek dla dzieci

CHARAKTERYSTYKA:

EKOAKRYLIK jest przeznaczony do mebli dziecinnych, zabawek, jak również do mebli mających kontakt z żywnością.

Lakier EKOAKRYLIK jest ekologicznym (nie emituje do otoczenia szkodliwych substancji), jednoskładnikowym, wodorozcieńczalnym wyrobem.

Powłoka lakierowa charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do podłoża, wysoką twardością, odpornością na wodę, alkohol, rozcieńczone mydła i tłuszcze.

Lakier dostosowany jest do dwu metod aplikacji: lakier do metody zanurzeniowej oraz lakier do metody natrysku pneumatycznego. Lakier także występuje w wersji do natrysku hydrodynamicznego.

Lakier do metody natrysku produkowany jest w wersji półmatowej (połysk 25 ± 5º  mierzone pod kątem 60º) (kod L-001) i z półpołyskiem ( połysk 55 ± 5º mierzone pod kątem 60º)  (kod L-004) lub o innym stopniu zmatowania na życzenie Klienta.

Lakier do metody zanurzeniowej po dwukrotnym naniesieniu daje powłoki o połysku 35 ± 5º mierzone pod katem 60º (kod L-003).
Inne stopnie zmatowienia dostępne są na życzenie klienta

SPOSÓB STOSOWANIA:

Powierzchnie przeznaczone do malowania należy przeszlifować i dokładnie oczyścić z pyłu. Podłoże powinno być suche, pozbawione tłustych i żywicznych plam. Lakier nanosić pędzlem, natryskiem lub przez zanurzania w zależności od typu. Można stosować EKOAKRYLIK LAKIER PODKŁADOWY jako spodnią warstwę.

Do mycia narzędzi malarskich używać wody.
Wyroby lakierowane przed pakowaniem korzystnie jest  sezonować około 2 dni.

źródło i zdjęcie: Aksil