Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Ex(tr)a kostka brukowa na taras

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-07-19

Sześciokątna, geometryczna, nowoczesna i inspirowana naturą płyta betonowa Exa to najlepszy wybór dla wszystkich, którzy chcą stworzyć ciekawą aranżację na swoim tarasie.

Podstawowym elementem każdego tarasu jest nawierzchnia, od której w dużej mierze zależy dobór mebli ogrodowych i innych elementów małej architektury. Dlatego warto postawić na wyjątkowe rozwiązanie.

Do takich bez wątpienia należy płyta Polbruk Exa o heksagonalnym kształcie, który stosuje się we współczesnej architekturze. Znaleźć go na elewacji instytutu naukowego La Trobe w Melbourne, Galerii Warmińskiej w Olsztynie czy sklepu z meblami w brazylijskim San Paulo.

Kształt ten inspirował także projektantów National Aquatics Center Water Cube, czyli pływalni, którą wzniesiono specjalnie na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 r. Heksagon wykorzysuje się też we wnętrzach - hitem stały się półki na książki czy lustra o takim kształcie.

Polbruk Exa swoim wyglądem wpasowuje się w światowe trendy we wzornictwie. Kształt heksagonu zmodyfikowano nieco poprzez zastosowanie różnej długości krawędzi, co nadaje płycie  dynamizmu i ekstrawaganckiego wyglądu.

Kostka Exa w aranżacji

Exa dostępna jest w kolorze taupe (odcień beżowo-szary) i posiada gładką fakturę, dzięki czemu świetnie sprawdzi się jako nawierzchnia tarasu przy nowoczesnym domu. Do aranżacji, w której stanowi ona punkt odniesienia, pasować będą meble ogrodowe z technorattanu, wikliny czy szarego drewna. Do tego warto dodać jeszcze odpowiednią roślinność.

W stylu modernistycznym płytka powinna kontrastować z nawierzchnią. Tu pasować będą proste w kształcie i wyrazie rośliny zimozielone oraz ozdobne trawy. Charakteru dodadzą kubistyczne donice z podświetleniem LED.

Exa jednak nie jest rozwiązaniem przeznaczonym tylko na taras. Nadaje się ona również do budowy ogrodowych alejek.Dobrym pomysłem jest np. ułożenie jej metodą step-by-step - polega to na stosowaniu elementów pojedynczo, w równych odstępach z delikatnym przesunięciem, tak żeby stanowiły swoisty deptak. Odległość pomiędzy nimi nie powinna być większa niż 60 cm, a przestrzeń wypełniona trawą. W ten sposób można wytyczyć ścieżkę do basenu czy innej strefy w ogrodzie.

źródło i zdjęcia: Polbruk

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny