Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Blaty kuchenne

Laminat Duropal XTreme Pfleiderera z nagrodą Red Dot Award

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-07-18

„Red Dot" to wyróżnienie przyznawane za wysoką jakość wzornictwa. Przyznaje je międzynarodowe jury tylko doskonale zaprojektowanym produktom. W 2019 roku otrzymał je nowy laminat Duropal XTreme plus firmy Pfleiderer.

Jury zachwycone Duropal XTreme plus

Powierzchnie mebli i zabudowy wnętrz to rzeczy intensywnie użytkowane. Dotyczy to szczególnie kuchni, gdzie meble narażone są na uderzenia, wysoką temperaturę i zabrudzenia. Tak lubiane przez klientów matowe powierzchnie były do tej pory niepraktyczne ze względu na dużą widoczność odcisków palców i zabrudzeń. Rozwiązaniem tego problemu jest niezwykle szlachetny, a zarazem trwały laminat XTreme plus. Odciski palców nie są widoczne, a tłuste plamy łatwo dają się z niego usunąć. - mówi Christian Stiefermann, kierownik zarządzania produktem w dziale laminatów HPL i elementów Pfleiderer.

Kolejną zaletą XTreme plus jest odporność na ścieranie i zarysowania. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach pionowych i poziomych. Głęboko matowa, aksamitna struktura nadaje laminatowi ciepły, miękki i jedwabisty wygląd. Oprócz właściwości użytkowych klient otrzymuje produkt o niezwykłej głębi kolorów - mówi Stiefermann.

Laminat Duropal Xtreme w aranżacji

Laminat Duropal XTreme plus jest łatwy w pielęgnacji, nie zostają na nim odciski palców i tłuste plamy. Produkt posiada certyfikaty dopuszczające go do kontaktu z żywnością. Laminat XTreme plus jest odporny na różnego rodzaju środki czystości stosowane w domu.

Wysoka jakość wzornictwa łącząca wyróżnione produkty

Serdecznie gratuluję laureatom wspaniałego sukcesu. To, że Państwa produkty spełniły kryteria surowej oceny jury, dowodzi doskonałej jakości ich wzornictwa. Zwycięzcy pokazują nam, jak rozwija się design i wytyczają kierunki jego dalszego rozwoju. - mówi prof. dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot.

Product Design to jeden z największych konkursów wzornictwa na świecie. W 2019 roku zgłoszono do niego ponad 5500 produktów. Międzynarodowe jury zbiera się już od ponad 60 lat, aby wybierać najlepsze projekty.

W trakcie wielodniowych obrad jurorzy testują produkty, dyskutują o nich i wydają rzetelną decyzję. Podczas oceny - zgodnie z mottem „In search of good design and innovation” – bierze się pod uwagę takie kryteria, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalna, trwałość i właściwości ergonomiczne.

Uroczystość wręczenia nagród

Dzień 8 lipca 2019 roku był dla firmy Pfleiderer okazją do świętowania sukcesu produktu Duropal XTreme plus. Laureaci Red Dot otrzymali dyplomy dla zwycięzców w trakcie uroczystego przyjęcia.

Duropal XTreme plus stał się eksponatem wystawy „Design on Stage” w Red Dot Design Museum Essen, w którym zobaczyć można nagrodzone produkty. Ponadto Duropal XTreme plus figuruje od teraz w Red Dot Design Yearbook, na stronie internetowej konkursu i w aplikacji Red Dot Design App.

Red Dot Design Award

Konkurs Red Dot Design Award dzieli się na trzy dyscypliny, czyli Red Dot Award: Product Design, Red Dot Award: Brands & Communication Design i Red Dot Award: Design Concept. Liczba zgłoszeń przekraczająca 18 000 oznacza, że Red Dot Award jest jednym z największych konkursów wzornictwa na świecie.

Historia konkursu sięga 1955 r., kiedy to jury po raz pierwszy oceniało najlepsze ówczesne projekty. W latach 90. XX wieku nagroda zyskała rozgłos dzięki prof. drowi Peterowi Zecowi, który jest dyrektorem Red Dot.

Od tego momentu wyróżnienie „Red Dot” jest wysoko cenionym na świecie znakiem doskonałej jakości wzornictwa. Produkty laureatów prezentowane w rocznikach, muzeach i Internecie.

źródło i zdjęcia: PFLEIDERER Polska

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny