Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Artystyczna przestrzeń w kuchni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-07-17

Każdy chociaż raz słyszał o "sztuce kulinarnej". Choć jej dzieła są krótkotrwałe, potrafi dostarczyć niezwykłych wrażeń. Aby każdy mógł poczuć się artystą w w sztuce gotowania powinien mieć odpowiednia do tego kuchnię.

Dla pasjonatów gotowania obowiązkowa jest wyspa kuchenna symbolicznie oddzielająca aneks kuchenny od salonu. Dzięki niej podczas przygotowywania posiłków mogą być w kontakcie ze swoimi gośćmi. Na wyspie można umieścić płytę grzewczą. Blat spełnia rolę przestrzeni roboczej oraz stołu, przy którym można usiąść na wysokich krzesłach barowych.

Artystyczna dusza na pewno będzie dobrze czuła się w aranżacji w stylu nowoczesnym z elementami vintage. Klasyczna zabudowa meblowa w odcieniu złamanej bieli składa się z półek stojących i wiszących, także przeszklonych i ozdobionych szprosami. Fronty drewnianych mebli są delikatnie frezowane i pasują do ścian pokrytych sztukaterią o barwie brudnego różu.

Drewno mebli ładnie prezentuje się w zestawieniu z kamiennymi powierzchniami. Boki i blat wyspy mają delikatną marmurowej fakturze. Przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi półkami i blaty wyłożone są kamiennymi płytami w ciemnozielonym kolorze z charakterystycznymi białymi „żyłkami”.

Zlewozmywak OZZY i bateria ADORE w aranżacji

W blat wpuszczony został granitowy zlewozmywak w białym odcieniu, który świetnie pasuje do kamiennych i drewnianych powierzchni kuchennych. Zlewozmywak to jednokomorowy (78x52 cm) model OZZY z ociekaczem i możliwością odwracalnego montażu. Ma automatyczny korek, przelew i syfon w zestawie.

Do zlewu świetnie pasuje jednouchwytowa bateria ADORE w bieli połączonej z chromem. Posiada regulator ceramiczny, a także perlator, który umożliwia oszczędność wody. Obrotowa wylewka daje możliwość swobodnego sterowania strumieniem, co jest bardzo wygodne przy pracy w kuchni.

Elementem przykuwającym uwagę w aranżacji jest duża designerska lampa wisząca nad wyspą, dużą rolę pełnią też odpowiednio dobrane dodatki: grafika na ścianie, obraz na sztalugach, w kolorystyce harmonizującej z barwami zastosowanymi w aneksie. Wszystkie te akcenty świetnie łączą w sobie nowoczesność ze stylem retro.

źródło i zdjęcia: Ferro

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny