Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Okna, drzwi, bramy, oranżerie

KRISPOL i elumatec rewolucjonizują produkcję okien

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-07-10

Kompleksowa, bogata oferta, nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości produkty oraz indywidualne podejście do klienta sprawiły, że KRISPOL stał się jedną z bardziej rozpoznawalnych marek w branży. Producent z Wrześni pod koniec ubiegłego roku poczynił kroki w kierunku rozwoju produkcji zarówno w dziale PCW jak i aluminium.

Firma elumatec zaprojektowała i zaoferowała zautomatyzowany liniowy układ produkcji PVC wraz z modelem centrum obróbczego do PVC - SBZ 609 oraz linie zgrzewająco - czyszczące. Zastosowane rozwiązania zautomatyzują preces odbioru zgrzanych elementów, procesów montażu ram, okuwania i buforowania skrzydeł oraz sortowania przed linią szklenia.

Zgrzane ramy i skrzydła są automatycznie odbierane i przekazywane do dalszego procesu montażu. W układzie liniowym ramowym jest dwupoziomowy układ transportowy, rozdzielający ramy w odpowiedni sposób.

Gotowe elementy odbierane są z linii montażowych za pomocą w pełni automatycznego sortownika, który obracając się o 360 ° odkłada je w logiczny sposób do bufora. Kompletne, zespolone ramy ze skrzydłami przemieszczane są automatycznie w kierunku szklenia. Gotowe zaszklone okna są pakowane i wysyłane do klientów.

Ta koncepcja procesu produkcji to zdecydowany wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu bieżących kosztów, wyeliminowaniu błędów i uzyskaniu wysokiej powtarzalności osiąganych efektów.

Rozwiązanie, które zaproponowała firma elumatec w pełni odpowiada naszym potrzebom, maszyny te od lat wykorzystujemy do produkcji, dlatego jesteśmy przeświadczeni, że także tym razem będziemy bardzo zadowoleni zarówno z urządzeń jak i samej współpracy - podkreślił Pan Grzegorz Ratajczak, członek zarządu w firmie KRISPOL.

SBZ 609 to centrum do skręcania uzbrojenia, wiercenia i frezowania dociętych profili w produkcji okien, drzwi i elewacji ze wzmocnieniem stalowym. Budowa centrum przystosowana jest do dużych przekrojów profili i zoptymalizowanego procesu obróbki.

Ponadto firma Krispol zainwestowała również w centrum obróbczo - tnące do aluminium SBZ 628 XL, cieszące się coraz większą popularnością wśród producentów. Maszyna zapewnia maksymalną elastyczność w obróbce i cięciu profili aluminiowych.

SBZ 628 posiada rozwiązania takie jak system mocowania zapewniający dokładne pozycjonowanie profili i ponadto zapewnia bezpieczeństwo produkcji, szybkość,i ekonomiczność połączoną z niespotykaną wszechstronnością.

Na świecie zostało wdrożonych na produkcję już ponad 90 centrów SBZ 628, w tym kilkanaście także w Polsce. Mamy bardzo dobre doświadczenia związane z funkcjonowaniem tej maszyny. Optymalne wymiary, szerokie spektrum zastosowania centrum sprawiają, że jest ono niezastąpione w produkcji ślusarki aluminiowej a do tego całość obsługi wymaga tylko jednego operatora.- wyjaśnił Waldemar Lis, prezes elumatec Polska.


źródło i zdjęcia: Krispol

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny