Aktualności

Teleskopowe narzędzia Fiskars - wiosenne prace ogrodowe

07.04.2014

Wiosną ogród budzi się do życia, wiele roślin zaczyna kwitnąć, a grządki wymagają intensywnych prac porządkowych po zimie. Podczas ogrodowych zmagań przydadzą się narzędzia teleskopowe Fiskars. Regulowana długość trzonka zapewnia komfort oraz wygodę podczas pielęgnowania roślin.

Ergonomia w ogrodzie

Teleskopowy wyrywacz do chwastówNarzędzia teleskopowe charakteryzują się regulowaną długością trzonka. Takie rozwiązanie technologiczne gwarantuje zachowanie prawidłowej postawy ciała w trakcie pracy i nie obciąża kręgosłupa. Regulacja pozwala dobrać optymalną długość trzonka do wzrostu osoby korzystającej z narzędzia. W ofercie Fiskars znajdziemy narzędzia teleskopowe przeznaczone do różnych prac w ogrodzie.

Sadzenie, kopanie, przenoszenie ziemi

Do kopania, sadzenia, spulchniania lub rozkruszania grud ziemi niezastąpione będą teleskopowe szpadle Fiskars SmartFit™. Prace w ciężkiej glebie ułatwi nam teleskopowy szpadel ostry, którego długość trzonka można regulować od 1054 mm do 1250 mm. Kąt nachylenia trzonka zapewnia efektywną i łatwą pracę w ogrodzie, a wygodna rączka w kształcie litery D gwarantuje komfort użytkowania. Doskonały do wszelkiego rodzaju prac ogrodowych będzie teleskopowy szpadel prosty. Jego trzonek można regulować w zakresie od 1054 mm do 1250 mm.

Podczas wiosennych prac ogrodowych pomocne będą także teleskopowe widły Fiskars SmartFit™, którymi można usunąć zimową ściółkę lub kompost chroniący rośliny przed mrozami. Teleskopowe widły Fiskars przeznaczone są również do kopania w ciężkiej glebie, a regulowany trzonek (od 1065 mm do 1256 mm) umożliwia korzystanie z nich osobom o różnym wzroście.

Ciepłe wiosenne dni to także okazja, aby pozbyć się z ogrodu pierwszych chwastów. Można je szybko i sprawnie usunąć bez schylania się dzięki teleskopowemu wyrywaczowi do chwastów Fiskars. Głęboko sięgające pazury wyrywacza chwytają korzeń z czterech stron, a system uwalniania pozwala na czystą i skuteczną pracę bez nadwyrężania mięśni pleców. Narzędzie wyposażone jest w trzonek, który można regulować na długość od 990 do 1190 mm. Wyrywacz do chwastów Fiskars umożliwia usuwanie mleczy czy ostów w wyjątkowo łatwy i ekologiczny sposób.

Wyrywać i ciąć bez wysiłku

Teleskopowy sekator uniwersalny ŻyrafaDo cięcia lub przycinania trudno dostępnych gałęzi w koronie drzew bez użycia drabiny przeznaczony jest teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa o maksymalnym zasięgu do 6,5 m. Wyposażony w obrotową głowicę w zakresie 230º oraz skuteczny mechanizm tnący czyni pracę znacznie łatwiejszą oraz bezpieczniejszą. Regulowana długość trzonka od 2400 mm do 4100 mm sprawia, że sekatorem można pracować nawet w najwyższych partiach korony drzew.

Sekator posiada możliwość przymocowania piły do gałęzi bądź zbieraka do owoców, które jeszcze skuteczniej umożliwiają pracę w koronie drzewa.

Orientacyjne ceny detaliczne teleskopowych narzędzi Fiskars:

  • Teleskopowy szpadel ostry – ok. 155 zł
  • Teleskopowy szpadel prosty – ok. 155 zł
  • Teleskopowe widły do kopania – ok. 160 zł
  • Teleskopowy wyrywacz do chwastów – ok. 200 zł
  • Teleskopowy sekator uniwersalny Żyrafa – ok. 450 zł

źródło i zdjęcia: Fiskars

Firma powiązana:

FISKARS POLSKA

Telefon 22 310 85 00
www.fiskars.pl
warsaw.office@fiskars.com

FISKARS POLSKA