Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble pokojowe

Pokrowiec na materac rodem z NASA

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-06-27

Przy produkcji pokrowca na materac Outlast wykorzystano materiał wykonany w technologii Outlast®. Materiał ten opracowano pierwotnie dla NASA w celu ochrony astronautów przed wahaniami temperatury.

Dziś obszary zastosowania materiałów Outlast® są kompleksowe i używane w produkcji odzieży, butów, czy bielizny pościelowej.

Dobre samopoczucie

Ludzie odczuwają wahania temperatury w odmienny sposób i w zależności od tego jedni pocą się lub marzną szybciej lub wolniej. Jednakże „korytarz termiczny”, w którym można się dobrze czuć, jest względnie wąski. Jeśli temperatura ciała wynoszącą 37°C odbiega tylko o 2°C w górę lub w dół, ma się wysoką temperaturę lub cierpi na wskutek groźnej hipotermii (wychłodzenie organizmu).

W takich przypadkach pomagają produkty Outlast®. Tłumią one wahania temperatury i wpływają w istotny sposób na zakres dobrego samopoczucia. Mikroklimat jest zrównoważony, mniej potu i mniej uczucia chłodu. Nie jest za gorąco i nie jest za zimno, lecz dokładnie jak trzeba.

Działanie materiałów Outlast®

Sposób oddziaływania materiałów Outlast® można obrazowo pokazać na podstawie barwnych zdjęć termowizyjnych. Zgodnie z podstawowymi zasadami fizyki wszystkie ciała (ludzie, rośliny, przedmioty) emitują energię w postaci promieniowania cieplnego. Im wyższa jest temperatura obiektu, tym intensywniej emitowane jest przez nie promieniowanie podczerwone.

Przeprowadzono test z użyciem pary rękawiczek -  jedna rękawiczka była z materiałem Outlast® a druga bez. Dłoń położono na pięć minut na blok lodu. Test udowodnił: produkty Outlast® znacznie redukują wahania temperatury.


Wyniki testu z użyciem rękawiczek bez i z Outlast®.

Materiały Outlast® są stale kontrolowane, jeśli chodzi o jakość i testowane na bieżąco w komorach klimatycznych zarówno za pomocą znormalizowanych metod testowania jak i w międzynarodowych instytutach.

Wszystkie testy wykazały, że produkty Outlast® mogą znacznie zredukować wydzielanie potu, w przypadku odzieży do 33%, butów prawie o połowę. W bieliźnie pościelowej osoby testowane pociły się o 67% mniej. Dlatego pokrowiec na materac z materiału Outlast®  zapewni większy komfort podczas snu, zwłaszcza latem.

źródło i zdjęcia: M&K Foam

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny