Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Silikony, akryle, pianki montażowe

Soudal z prestiżowym wyróżnieniem Orły Polskiej Stolarki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-06-26

Podczas Gali X Kongresu Stolarki Polskiej po raz kolejny uhonorowano najbardziej zasłużone firmy i osoby z branży. Orła Polskiej Stolarki w kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD” przyznano firmie Soudal – światowemu liderowi innowacyjności w sektorze chemii budowlanej.

Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze wydarzenie branży stolarki budowlanej w naszym kraju. W jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników. W ramach Kongresu miała również miejsce uroczysta Gala, na której rozdano prestiżowe Orły Polskiej Stolarki.

Firma Soudal otrzymała nagrodę w kategorii „Wyróżnienie Zarządu Związku POiD”. Soudal od wielu lat angażuje się w inicjatywy związane z dostarczaniem wiedzy z zakresu profesjonalnej instalacji stolarki budowlanej jako jeden z głównych Partnerów kampanii „Dobry Montaż”, organizowanej przez Związek PiOD. Jest twórcą Soudal Window System (SWS) – innowacyjnego systemu montażu stolarki otworowej, który gwarantuje prawidłowe uszczelnienie miejsc osadzenia okien i drzwi w ościeżu, co przeciwdziała ucieczce ciepła z budynku.

W systemie tym funkcję izolatora pełni wysokiej jakości pianka poliuretanowa, która zabezpieczona jest specjalnymi paroizolacyjnymi taśmami okiennymi. Do szerokiej gamy taśm okiennych SWS należą: taśmy wewnętrzne i zewnętrzne Basic Plus (z pełnym klejem), Basic (bez butylu), Universal (z butylem), Uniwersal NET (z butylem i siatką), a także taśmy wewnętrzne ALU PLUS (z pełnym klejem) i EXTRA (z pełnym butylem). Są dostępne w różnych szerokościach, charakteryzują się doskonałą wytrzymałością oraz przyczepnością do typowych podłoży budowlanych, a montaż jest szybki i bezproblemowy.

Soudal ma w swojej ofercie także płynne membrany Soudatight do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych uszczelnień styku okna ze ścianą, zalecane w szczególności w przypadku wymiany stolarki okiennej. Ich zastosowanie pozwoli skrócić czas prac montażowych dzięki możliwości wyboru metody aplikacji. W skład oferty wchodzą: Soudatight Hybrid (do zastosowań zewnętrznych), Soudatight LQ (do zastosowań wewnętrznych, membrana na bazie dyspersji tworzyw sztucznych zbrojonych włóknem), Soudatight SP (do aplikacji za pomocą agregatu natryskowego bezpośrednio z opakowania), Soudatight SP Gun (do aplikacji za pomocą specjalnego pistoletu natryskowego).

zdjęcie i źródło: Soudal

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny