Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Meble i akcesoria kuchenne

Komfortowa strefa zmywania

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-06-26

Kuchenna strefa zmywania jest czymś więcej niż zlewozmywak i zmywarka. Wbrew pozorom to tu wykonuje się  naprawdę wiele zadań. Co powinno więc znaleźć się w tej strefie? I jak sprawić, by sprzątanie nie było utrapieniem?

Strefa zmywania to jedno z podstawowych miejsc w kuchni. To nie tylko miejsce na zmywanie naczyń, ale też wykonuje się tu szereg innych czynności związanych z przygotowaniem posiłku i sprzątaniem po nim. Tu płucze się owoce i warzywa, cedzi makaron i odlewa ziemniaki. Tu też najczęściej zorganizowany jest punkt segregacji odpadów. Jak sprawić, by strefa zmywania była funkcjonalna i wygodna? Przede wszystkim, starannie ją przemyśleć i wyposażyć w sprytne rozwiązania i akcesoria.

Serce strefy

Szukając sprzętów do strefy zmywania większość osób koncentruje się na zmywarce. Wszak zakup AGD wiąże się z największym wydatkiem. Dla przykładu zakup zlewozmywaka też warto dokładnie przemyśleć, ponieważ do wyboru jest przecież wiele różnych materiałów (kamień, stal, konglomerat), wymiarów i kształtów (modele z ociekaczem i bez, jedno i wielokomorowe…). To, jaki zostanie wybrany, będzie miało wpływ na komfort użytkowania.

Zadbać trzeba też o otoczenie samego zlewu. Przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod nim - ta wokół syfonu, pozostaje zazwyczaj niewykorzystana, a przecież doskonałe miejsce do przechowywania drobiazgów. Dzięki odpowiednio wyprofilowanym szufladom Comfort Box REJS, można zagospodarować miejsce wokół rur. Mogą tu zostać umieszczone akcesoria potrzebne do sprzątania, tabletki do zmywarki lub gąbeczki…

- Nawet jeśli rzadko zmywamy ręcznie, nieodzownym elementem w kuchni jest również ociekarka. Do wyboru mamy tradycyjne modele z drutu – montowane w szafkach górnych, lub ustawiane na blacie, jedno lub dwupoziomowe. Warte uwagi jest również rozwiązanie z linii Multi - ociekarka schowana w szufladzie. To dobry pomysł zwłaszcza w przypadku kuchni, w której nie ma górnej zabudowy, lub w sytuacji, gdy z różnych względów nie chcemy montować ociekarki zbyt wysoko, lub w widocznym miejscu. Model ten jest łatwy w czyszczeniu - tackę można bez problemu wyjąć i opróżnić, a przede wszystkim bardzo łatwo dostępny – nawet gdy korzystają z niego małe dzieci. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Wokół zlewozmywaka

Przy organizowaniu strefy zmywania warto również zaplanować otoczenie zlewozmywaka. Umyte kubki lub ręcznik papierowy powiesić  można na relingach. Warte uwagi są rozwiązania, które pomogą ukryć np. ściereczki, czy uporządkować środki czystości. Pomocne będzie w tym podblatowe Cargo Mini REJS. Cargo dostępne jest w kilku wymiarach i konfiguracjach - z wieszaczkami na ściereczki, a także z koszykami na butelki i pojemniki różnych rozmiarów.


Szuflady Cargo Mini oraz Maxi REJS

Pełny wysuw mechanizmów, nawet tych wąskich - kilkunastocentymetrowych, ułatwi znalezienie potrzebnej rzeczy i utrzymanie porządku. Nowoczesne akcesoria meblowe pomogą też zagospodarować szafkę pod zlewozmywakiem - tą, w której zazwyczaj stoi kosz na śmieci.

Zamiast pojedynczego wiaderka, lepszym wyborem będzie system do segregowania odpadów REJS. Wysuwane zestawy pojemników są łatwo dostępne, co znacząco ułatwia selekcję bez ryzyka pobrudzenia kuchni. Do wyboru są zestawy o różnej licznie i pojemności poszczególnych koszy, co pozwoli dostosować zestaw do potrzeb.

źródło i zdjęcia: REJS

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny