Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Podłogi drewniane

Podłoga w stylu country od Kaczkan

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-06-19

Skojarzenie stylu country z Dzikim Zachodem, prostotą i surowością wystroju domów pierwszych pionierów i przedmiotów niezbędnych do codziennego życia, jest jak najbardziej na miejscu. Ta właśnie prostota i bezpretensjonalność wraz z połączeniem naturalnych materiałów to fundamenty, na których współcześni projektanci wnętrz bazują podczas tworzenia aranżacji w stylistyce country.

Country to jednak nie tylko stylistyka: to również jedna z selekcji drewna dostępna w ofercie Kaczkan. To klasa najlepiej pokazuje prawdziwe piękno drewna dębowego. Z uwagi na swój wyjątkowy wygląd deski Kaczkan klasy Country idealnie nadają się na podłogi we wnętrzach urządzanych w stylu kowbojskim czy country, ale świetnie sprawdzą się też w innych aranżacjach.

Specyfikacja drewna Country

Selekcja drewna do klasy Country odbywa się tak samo, jak wszystkich innych klas z oferty Kaczkan: wykwalifikowani specjaliści zajmują się ręcznym sortowaniem materiału zgodnie z obowiązującymi kryteriami. Kryteria te są nie tylko niezwykle rygorystyczne, ale przede wszystkim przewyższają przemysłowe normy selekcji drewna. W praktyce przekłada się to zarówno na pełną zgodność opisu na opakowaniu z zakupionym przez klienta surowcem, jak i na wysoką jakość drewna.

Najbardziej charakterystyczne cechy drewna klasy Country to: bogata i zróżnicowana kolorystyka desek, zawiły, niezwykle urozmaicony i pozbawiony regularności układ słojów, obecność licznych sęków różnej wielkości (zarówno zdrowych, jak i zepsutych), występowanie spękań oraz przebarwień, możliwa obecność drewna bielastego.

Aranżacje z podłogami Country

Klasa Country najpełniej oddaje naturalny wygląd szlachetnej dębiny, siłą rzeczy zatem podłogi Kaczkan tej klasy idealnie wpasują się w ciepłe, proste i przytulne aranżacje w stylistyce country.

Ale nie są to parkiety tylko dla wielbicieli sielskich klimatów. Wiele współczesnych designów koncentruje się wokół łączenia ze sobą elementów kontrastowych, dzięki czemu można wyeksponować najważniejsze cechy zestawianych stylów. Przykładem na to jest stylistyka modern country, w której połączenie akcentów rustykalnych (prostoty, swoistej chropowatości oraz niedoskonałości formy) z nowoczesnym minimalizmem wystroju oraz współczesnymi materiałami (beton, metal, szkło) wprowadza do nowoczesnych wnętrz ciepło i sielski klimat.

Podłogi Country będą stanowić także świetne tło dla elementów wystroju w stylu glam – umiejętne połączenie typowej dla stylistyki country pastelowej, kojącej palety barw z materiałami luksusowymi w rodzaju zamszu, złota i skór daje niezwykle ciekawy efekt. Odpowiednio dobrane oświetlenie w postaci okazałych żyrandoli (np. kryształowych lub z kolorowego szkła) nada aranżacji dodatkowego blasku.

Deski Country, emanujące naturalną elegancją dębu, sprawdzają się jako baza nawet w tak z pozoru odmiennych od nich stylistycznie wnętrzach, jak te urządzone zgodnie ze skandynawską stylistyką. Chłodny skandynawski minimalizm w połączeniu z rustykalną nutą podłogi Country daje niezwykle ciekawe efekty – zwłaszcza, jeśli aranżacja zostanie wzbogacona o dobrze dobrane akcesoria.

źródło i zdjęcia: Kaczkan

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny