Aktualności

Jubileusz współpracy KAN z warszawskim ZOO

03.04.2014

King KAN - kangur z warszawskiego ZOO świętuje szczególny jubileusz. Pięć lata temu zaadoptowała go spółka KAN z Kleosina, producent instalacji wodnych i grzewczych.

W ten sposób KAN postanowił wesprzeć warszawski ogród zoologiczny, łącząc to z oryginalną, humanitarną i skuteczną formą promocji firmy. To właśnie dzięki takim sponsorom jak KAN, ogród zyskał świetność, a zwierzęta warunki życia i wybiegi o europejskich standardach.

Współpraca firmy KAN z warszawskim ZOO

Odpowiedzieliśmy na apel Fundacji Panda, "dobrego ducha" warszawskiego ZOO i wzięliśmy udział w akcji Honorowej Adopcji, której celem jest wyszukiwanie adopcyjnych rodziców dla podopiecznych, wspomagających ich utrzymanie opowiada Grażyna Martynkin, dyrektor ds. inwestycji KAN i pomysłodawczyni projektu. Przed laty, kiedy ZOO było dotowane przez państwo, ogród był nędzny, zwierzęta zamknięte w małych klatkach, a całość smutna i żałosna. To właśnie dzięki staraniom obecnej dyrekcji, fundacji i wsparciu sponsorów, warszawskie ZOO stało się miejscem niezwykłym, przyjaznym, z pięknym pachnącym grodem, gdzie zwierzęta są szczęśliwe, a zwiedzający nie muszą wyjeżdżać do egzotycznych krajów, by je podziwiać.

KAN-gur

Podopieczny KAN to kangur rudy, największy z gatunku torbaczy, który w swoim stadzie w ZOO jest samcem Alfa. Spółka nie bez kozery wybrała tego właśnie zwierzaka, by promował jej markę.
Już sama nazwa kojarzy się z naszą firmą: KAN-gur. Nie mogło więc być inaczej, kangur najbardziej nadawał się na "dziecko" naszej firmy - dodaje Grażyna Martynkin.
Ale wsparcie KAN dla ZOO to nie tylko utrzymanie zwierzaka - spółka regularnie organizuje zwiedzanie ogrodu dla swoich partnerów biznesowych i ich dzieci. Takie wyjścia organizowane są zawsze z okazji Dnia Dziecka, ale nie tylko.
Umawiamy się bladym świtem, by patrzeć jak ogród budzi się do życia opowiada Grażyna Martynkin. Tylko rano możemy uczestniczyć w karmieniu lemurów, które żyją na lemurzej wyspie, a do której trzeba dotrzeć brodząc po kolana w wodzie. Dzieci cieszą się, że karmią "Króla Juliana", który "wyginając śmiało ciało", pcha się do kramy. Lemury są bardzo przyjazne, a ich śniadanie to dla wszystkich zawsze wielka frajda.
Kolejna niepowtarzalna atrakcja wizyty to śpiew gibonów. Świadkiem tych wokalnych popisów można być tylko przed porannym karmieniem zwierząt - wtedy wydają z siebie głosy niczym operowi śpiewacy.

Wrażenie jest naprawdę niesamowite, to trzeba usłyszeć podsumowuje przedstawicielka KAN.

Dyrektor warszawskiego ZOO a Hollywood

Ale warszawskie ZOO to nie tylko zwierzęta. W programie większości wizyt, zorganizowanych przez KAN jest również zwiedzanie willi przedwojennego dyrektora ZOO - Jana Żabińskiego i jego żony Antoniny.
W czasach okupacji państwo Żabińscy, w odruchu serca, pomagali Żydom szmuglowanym z terenów warszawskiego getta, ryzykując życiem własnym i rodziny opowiada dyrektor Martynkin. Ta świadomość robi wstrząsające wrażenie - Warszawa płonąca, spływająca krwią powstańców, a w środku tego wszystkie ZOO, skrywające w swoich pomieszczeniach Żydów. Przecież to aż się prosi o scenariusz filmowy! - myślałam sobie. I moje marzenie się spełniło - państwo Żabińscy są bohaterami, powstającego w Hollywood filmu.

Z okazji jubileuszu pięciolecia opieki nad kangurem, KAN zorganizuje w czerwcu 2014 wyjątkowe spotkanie w ZOO - tym razem w nocy.
Nie będziemy zdradzać teraz szczegółów, bo to niespodzianka. Ale zapewniam, że wycieczka będzie wyjątkowa i niezapomniana mówi tajemniczo Grażyna Martynkin.

KAN od wielu lat czynnie angażuje się w sponsorowanie przedsięwzięć z różnych dziedzin życia - głównie kultury i sportu, wspiera także potrzebujących.

Informacja o podopiecznym KAN:

KING KAN urodził się 29 marca 2004 roku w Blackpool w Anglii. Do Warszawy przyjechał w 2006 roku. Generalnie jest okazem zdrowia - jedynie na początku przeszedł złamanie prawej tylnej kończyny i operację gwoździowania. Obecnie mieszka z 14 samicami i trzema młodymi samcami. Jest ojcem gromadki dzieci. Roślinożerny - lubi gałęzie, liście. Charakter narowisty - lubi kiedy wszystko idzie zgodnie z jego wolą. Niestety czasem boksuje samice.

Źródło i zdjęcia: KAN

Firma powiązana:

KAN

Telefon 85 749 92 00
www.kan-therm.com
kan@kan-therm.com

KAN