Aktualności

Jubileuszowy rok 2014 - 90 lat Stiebel Eltron

17.03.2014

Dr Theodor Stiebel skonstruował pierwszą elektryczną grzałkę zanurzeniową. 5 maja 1924 roku założył przedsiębiorstwo „Dr. Theodor Stiebel Eltron” w Berlinie.

W 2014 roku obchodzimy 90-lecie STIEBEL ELTRON. Z małej rodzinnej firmy produkującej elektryczne ogrzewacze do wody, przedsiębiorstwo stało się międzynarodowym koncernem o światowym zasięgu. W Polsce wprowadziliśmy do oferty nowe pompy ciepła o najwyższym na rynku współczynniku efektywności energetycznej oraz pompy do c.w.u., współpracujce z instalacją fotowoltaiczną, wyróżnione na targach INTERBUD w Łodzi. Wszystkie nowe produkty zaprezentujemy już w kwietniu podczas targów INSTALACJE w Poznaniu.

90 LAT PEŁNYCH ENERGII

Jako niezależna, wywodząca się z klasy średniej, rodzinna firma STIEBEL ELTRON powstała w 1924 roku. Początkowo Dr Theodor Stiebel skonstruował pierwszą elektryczną grzałkę zanurzeniową. 5 maja 1924 roku założył przedsiębiorstwo „Dr. Theodor Stiebel Eltron” w Berlinie. Produkcja rozpoczęła się w małej pracowni tylnego podwórza na ulicy Reichenberger. W latach 1927 i 1933 roku trwały prace nad kolejnymi innowacjami, rozpoczęła się produkcja małych przepływowych ogrzewaczy wody oraz stojących i gotujących zasobników wody.

W związku z pierwszym kryzysem naftowym na początku lat 70-tych inwestowanie szczególnie w produkty i technologie związane z energią odnawialną zyskało na znaczeniu. STIEBEL ELTRON jako jeden z pierwszych producentów, rozpoczął rozwój i produkcję pomp ciepła. Zwiększyły się ceny oleju opałowego i napędowego. Rok 1970 był charakterystyczny z powodu kryzysu oleju oraz wolnych od samochodów niedziel. Ponownie zastanawiano się nad potrzebami ludzi i systemami działającymi w oparciu o energię odnawialną. Wtedy po raz pierwszy te urządzenia zostały docenione. W latach późniejszych firma kontynuowała badania nad technologią pomp ciepła pracując nad wiodącą na rynku niemieckim pozycją lidera.

Przez 90 lat, dzięki wiedzy i innowacyjności inżynierów i pracowników, inwestowano całą energię w rozwój produktów o niskim zużyciu energii na najwyższym poziomie jakości. Dzisiaj przedsiębiorstwo STIEBEL ELTRON z dostawcy urządzeń do przygotowania ciepłej wody stało się jednym z wiodących producentów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Stosując niekonwencjonalne myślenie, dojrzałe rozwiązania i energię pracowników, koncern zaznaczył swoją obecność na światowych rynkach. Energia ta tworzy najważniejszy kapitał przedsiębiorstwa.

Wspólnie z naszymi klientami, idziemy krok do przodu oferując najlepszy poziom serwisu, silną strukturę sprzedaży oraz współpracy na zasadach partnerskich sojuszy. Jesteśmy dumni, że po 90 latach sukcesów w historii przedsiębiorstwa, nadal tworzymy energooszczędne, inteligentne i stabilne rozwiązania technologiczne dla domu przyszłości. Rozwiązania pełne energii, które możemy przekazać następnym pokoleniom. Stawiamy na naszą energię od 90 lat, długotrwale, w ściśle określonym kierunku. Ponieważ tylko dzięki doświadczeniom powstaje lepsza przyszłość.

źródło i zdjęcia: Stiebel Eltron