Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Produkty Seleny budują EXPO 2010

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2010-07-07

Produkty Grupy Selena – holdingu spółek prowadzących produkcję i dystrybucję chemii budowlanej na całym świecie – są coraz lepiej rozpoznawane na rynku chińskim. Skorzystały z nich także firmy budujące pawilony na międzynarodową wystawę EXPO 2010...

Piany poliuretanowe, uszczelniacze i kleje marki Tytan posłużyły do wykonania pawilonu kulturalnego EXPO 2010 oraz ekspozycji Malezji, Szwajcarii, Niemiec i Włoch. Pełny asortyment Seleny będzie można oglądać podczas targów China International Building & Decoration Fair w Kantonie, które odbędą się w dniach 8-11 lipca 2010.

EXPO 2010 to największa i najbardziej spektakularna wystawa światowa. Według szacunków organizatorów, podczas trwającej od 1 maja do 31 października 2010 ekspozycji, pawilony narodowe z niemal 250 krajów zwiedzi 70 mln gości. Podczas ich budowy wiele firm wykonawczych zdecydowało się skorzystać z produktów Tytana.

Marka Tytan posiada silną i ugruntowaną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej, a jej rozpoznawalność i popularność systematycznie wzrasta także wśród klientów azjatyckich. Fakt, że nasze produkty posłużyły do realizacji prestiżowych projektów budowlanych związanych z EXPO 2010 ma na rynku chińskim duże znaczenie biznesowe. Chińscy profesjonaliści docenili jakość pian i uszczelniaczy sygnowanych marką Tytan, co stanowi najlepszą rekomendację dla kolejnych klientów” – powiedział Krzysztof Domarecki, prezes zarządu SELENA FM SA, spółki kierującej działalnością Grupy.

Selena aktywnie promuje markę Tytan podczas branżowych imprez wystawienniczych. W dniach 8-11 lipca 2010 spółka Selena Shangai Trading Co. weźmie udział w XII edycji targów China International Building & Decoration Fair, które odbędą się w Kantonie. Podczas wydarzenia firma prezentować będzie piany poliuretanowe i uszczelniacze Tytan Professional oraz nową linię transparentnych klejów montażowych.

Selena planuje również udział w targach stolarki otworowej Fenestration China 2010 w listopadzie 2010.
Chiny stanowią dla Seleny jeden z kluczowych kierunków ekspansji geograficznej. Pierwszą inwestycją Seleny na rynku chińskim była założona w 2007 roku spółka joint-venture Foshan Chinuri Selena Chemical Co. Ltd., która zajmuje się produkcją silikonów na rynek chiński oraz kraje Azji Centralnej. W tym samym roku utworzono też spółkę Selena Shanghai Trading Co. Ltd., której zadaniem jest budowa sieci dystrybucji i rozwój sprzedaży. Obecnie na ukończeniu jest budowa fabryki pian poliuretanowych w Nantongu – produkcja ruszy jeszcze w tym roku

Azja to strategiczny kierunek rozwoju Grupy. Planujemy stworzyć w Chinach centrum ekspansji geograficznej na region południowo-wschodni i wyspy Pacyfiku. Fundamentem do budowy pozycji rynkowej Seleny w regionie są: przewaga jakościowa, europejskie technologie produkcji oraz szeroki asortyment w poszczególnych grupach produktowych. Dzięki własnej działalności badawczo-rozwojowej dostosowujemy receptury do lokalnych wymogów rynkowych i warunków klimatycznych w poszczególnych krajach – dla przykładu – na rynek chiński stworzyliśmy dwa rodzaje piany poliuretanowej: do klimatu wilgotnego i suchego” – dodał Krzysztof Domarecki.

Projekty budowlane na EXPO 2010 zrealizowane z wykorzystaniem produktów marki Tytan:

  • Pawilon kulturalny EXPO 2010
  • Pawilon, Włochy
  • Pawilon, Malezja
  • Pawilon, Niemcy
  • Pawilon, Szwajcaria

Więcej informacji o spółce na www.selenafm.com

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny