Aktualności

Pfleiderer uczestnikiem projektu Energooszczędny Dom – M.

10.03.2014

Na terenie Centrum Handlowego Port Łódź właśnie otwarto Dom Modelowy. Energooszczędny Dom – M to parterowy dom o nowoczesnej bryle, wykonany w technologii szkieletowej ze ścianą termo-plus z prefabrykowanych modułów. Uczestnikiem projektu był Pfleiderer, który przekazał na potrzeby tego projektu  płytę budowlaną mfp®.

Projekt domu – M nawiązuje do tradycyjnych domów alpejskich, w których można zarówno wypocząć przyjeżdżając na weekend, jak i mieszkać cały rok.Projekt domu – M nawiązuje do tradycyjnych domów alpejskich, w których można zarówno wypocząć przyjeżdżając na weekend, jak i mieszkać cały rok. Charakterystyczną częścią domu jest wyjątkowy taras i duże przeszklenia w salonie, które pozwalają mieszkańcom cieszyć się z najpiękniejszych krajobrazów niezależnie od pogody. Zewnętrzny urok budynku i wewnętrzny klimat podkreśla otwarty skośny sufit, który pozbawiony jest stropu nad salonem oraz kominek, który sprawia, że dom pomimo swojej nowoczesności nie traci ciepła i przytulności.

Dla Pfleiderera nie jest to pierwsza współpraca przy tworzeniu projektu domu energooszczędnego. Zarówno w tym, jak i poprzednich przypadkach, główną motywacją do zaangażowania się w projekt, była istota promowania domów energooszczędnych i przedstawiania ich zalet polskim inwestorom indywidualnym.
 
Użycie płyty mfp® zapewnia niskie przewodnictwo cieplne, co w konsekwencji chroni nas przed wysokimi kosztami ogrzewaniaPłyta budowlana mfp®, która została użyta podczas budowy domu spełnia wszystkie warunki, jakie stawia budynek energooszczędny. Użycie płyty mfp® zapewnia niskie przewodnictwo cieplne, co w konsekwencji chroni nas przed wysokimi kosztami ogrzewania. Gęstość płyty mfp® prócz wysokiej izolacji termicznej, skutecznie wygłusza pomieszczenia. Trudnozapalność płyty gwarantuje bezpieczeństwo na lata, a odporność na wilgoć sprawia że płyta nie odkształca się i nie pęcznieje.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia energooszczędnego domu – M w CH Port Łódź i zapoznania się z projektem i jego zaletami.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer