Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy z betonu komórkowego

Złota jakości YTONG ENERGO

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2010-07-05

Bloczek YTONG ENERGO zdobył tytuły Laureata oraz złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 w kategorii QI Product – produkt najwyższej jakości. Konkurs organizowany przez Dziennik Gazetę Prawną Forum Biznesu ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie firm odznaczających się szczególną dbałością o najwyższą jakość oferowanych produktów i usług...

- Złote godło Najwyższa Jakość Quality International 2010 potwierdziło, że w chwili obecnej na polskim rynku budowlanym bloczki YTONG ENERGO to materiały do wznoszenia ścian najwyższej jakości. – mówi Cezary Szeszuła, prezes Zarządu firmy Xella Polska, producenta YTONG i SILKA. – Cieszymy się, że nasza dbałość i inwestycje w najwyższą jakość produktów są doceniane nie tylko przez inwestorów, o czym świadczą statystyki sprzedaży, ale także przez środowisko rozwoju biznesu. – podsumowuje Cezary Szeszuła.

Tytuł Laureata Najwyższa Jakość Quality International 2010 dla bloczków YTONG ENERGO umocnił wizerunek zarówno samej marki, jak i firmy Xella, jako lidera innowacyjnych, energooszczędnych materiałów budowlanych, spełniających najwyższe standardy jakości.

Bloczki YTONG produkowane są w Polsce już od 15-stu lat. Przez ten czas YTONG stał się synonimem innowacyjnych, wysokiej jakości, markowych materiałów budowlanych – bloczków z betonu komórkowego. Jednoznacznie kojarzy się również z energooszczędnością i ekologią. W 2008 roku na polski rynek został wprowadzony najcieplejszy bloczek do wznoszenia ścian jedno- i wielowarstwowych – YTONG ENERGO, który bardzo szybko zyskał popularność wśród osób budujących domu – w chwili obecnej sprzedaż bloczków YTONG ENERGO stanowi 30% udziału naszej sprzedaży w wyrobach dla ścian jednowarstwowych.

Najwyższa jakość produktów YTONG wpisana jest w strategię marki oraz całej firmy już od samego początku jej istnienia na polskim rynku. Konsekwentnie realizowana jest polityka innowacji – to właśnie YTONG jako pierwszy bloczek na polskim rynku posiadał system pióro-wpustów oraz uchwytów montażowych. Dokładność wymiarowa bloczka pozwalała już w latach dziewięćdziesiątych na murowanie ścian na cienką spoinę. Wprowadzony na rynek w ub. roku bloczek YTONG ENERGO, o współczynniku przenikania ciepła U=0,19 W/m2K pozwala na zastosowanie ściany jednowarstwowej nawet w budynku energooszczędnym.

Bloczki YTONG produkowane są w czterech fabrykach na terenie Polski - Milicz (dolnośląskie), Ostrołęka (mazowieckie), Piła (wielkopolskie), Sieradz (łódzkie). Tylko w ostatnich 4 latach łączna wartość inwestycji w produkcję w Polsce wyniosła ponad 100 milionów złotych.

Zapraszamy do obejrzenia filmu o produkcji bloczków YTONG - https://www.youtube.com/user/BUDOWANEpl

 

źródło: Xella Polska

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny