Aktualności

Kamień i cement – minimalistyczne trendy w aranżacji wnętrz

04.03.2014

Na międzynarodowych targach, takich jak Cersaie we Włoszech, MosBuild w Rosji czy Cevisama w Hiszpanii, niesłabnącą popularnością cieszą się płytki inspirowane industrialnym minimalizmem i naturalnymi surowcami. Połączenie tych trendów to gwarancja estetycznej i oryginalnej przestrzeni, którą możemy stworzyć dzięki nowym kolekcjom Grupy Paradyż – Massif, Pavi i Mitte.

Cement

Grupa Paradyż Mitte
Grupa Paradyż Pavi

Projektanci i designerzy już dawno docenili beton architektoniczny oraz surowe tynki dekoracyjne. Również Grupa Paradyż do swojego portfolio wprowadziła produkty nawiązujące do tych trendów, m.in. kolekcję Massif, której industrialna, cementowa powierzchnia może stanowić doskonałą, uniwersalną bazę do odważniejszych aranżacji. Jej elementy dostępne są w dwóch odcieniach szarości: bianco oraz grys.

"Płytki są połączeniem strukturalnych i matowych powierzchni ze stonowanymi kolorami. Minimalizm wnętrza pozwala przełamać ornamentalne inserto z delikatnym, floralnym dekorem. Dzięki tej kolekcji inspirowanej surowością cementu można wykreować wnętrze w nowoczesnym, niebanalnym stylu" – mówi Agnieszka Grzegorczyk, Menedżer Produktu w Grupie Paradyż.

Kamień

Kolekcja Pavi to ukłon w stronę nieprzemijającej mody na kamień naturalny. Ceramiczne płytki inspirowane są nie tylko jego wyglądem, ale również właściwościami – najwyższymi parametrami technicznymi.

Kolekcja dostępna jest w trzech wariantach kolorystycznych nawiązujących do barw ziemi – delikatnej bieli, ciepłego beżu i wyraźnego brązu. Natomiast bogato zdobione listwy współgrają z wyraźnym kamiennym rysunkiem płytek bazowych – podkreśla Agnieszka Grzegorczyk.

Biel

"Walory naturalnego, jasnego kamienia z powodzeniem można dziś oddać w materiale ceramicznym. Świetnym tego przykładem jest mrozoodporna płytka Mitte Grupy Paradyż. Nie od dziś wiadomo, że biel to synonim elegancji, która pomaga tworzyć wysmakowane wnętrza pełne nowoczesnego szyku. Warto zwrócić uwagę na ponadczasowy, stonowany kolor, delikatną fakturę, wygodny, duży format oraz stylowe listwy dekoracyjne" – zaznacza Menedżer Produktu w Grupie Paradyż.

źródło i zdjęcia: Grupa Paradyż

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż