Aktualności

Kolejna odsłona bloga Tikkurila i ColorVoyant®LLC

25.02.2014

Na stronie www.tikkurila.pl zaprezentowana została kolejna odsłona bloga Doty Horn – międzynarodowej sławy specjalistki wzornictwa i kolorystyki. Bazując na swych wrażeniach z wystaw i targów designu w Mediolanie i Nowym Jorku, autorka opisuje kluczowe tendencje kształtujące zastosowanie materiałów, struktur i kolorystyki w dziełach światowego wzornictwa.

Doty Horn prezentuje również palety kolorystyczne Tikkurila, odzwierciedlające opisywane trendy. Milan Design Week, ICFF 2013 (Międzynarodowe Targi Mebli Współczesnych w Nowym Jorku) oraz nowojorskie targi Wanted Design to imprezy o wyjątkowej renomie w świecie designu. Z mnogości wystaw, projektów, instalacji prezentowanych na mediolańskich i nowojorskich targach, Doty Horn wybrała dla czytelników bloga te prace, które według niej zasługują na szczególną uwagę i w najlepszy sposób oddają najważniejsze tendencje w designie.

Kluczowe trendy kształtujące zastosowanie materiałów, struktur i kolorystyki w światowym wzornictwie, Doty Horn układa w następujące nurty tematyczne:

  • Soft Copper – reprezentowany między innymi przez obiekty z miedzi, zmieniające swój wygląd pod wpływem ciepła. Ich powierzchnia pokrywa się naturalną patyną, a na skutek zachodzącego procesu chemicznego powstają eksperymentalne, organiczne tekstury z tęczowymi efektami.
  • Carrera Marble ¬– od klasycznych po niekonwencjonalne aplikacje w marmurze.
  • Animated Wood – nowy wymiar twórczej interpretacji drewna. Żywa kolorystyka podkreśla oryginalną strukturę drewna, a geometryczne formy przecinają rysunki słojów, nadając tradycyjnemu materiałowi nowatorski charakter.
  • Honeycomb/Hexagonal – połączenie nowoczesnego wzornictwa z tradycyjnymi formami.
  • Fractal – fraktalna geometria ożywiająca strukturę przedmiotów.

Doty Horn przedstawia również zestawienia kolorów, zaczerpnięte z eksponowanych na mediolańskich i nowojorskich targach prac. Prezentowane przy opisywanych trendach odpowiadające im propozycje kolorystyczne Tikkurila, pomogą we wprowadzeniu najnowszych pomysłów stylistycznych do naszych aranżacji.

źródło i zdjęcia: Tikkurila

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.