Aktualności

FAKRO wśród firm o największym kapitale intelektualnym

30.06.2010

FAKRO znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce firm w rankingu Polish Intellectual Capital TOP 50 obejmującym przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje o największym kapitale intelektualnym. Pomysłodawcą i twórcą rankingu jest Stowarzyszenie IP Management Polska, a patronem medialnym miesięcznik Nowe Życie Gospodarcze oraz TV Biznes...

Prestiżowy ranking pozycjonuje firmy uwzględniając ilość posiadanych przez nie patentów i wzorów użytkowych, zarówno krajowych jak i zagranicznych. Liczy się także udział w krajowym i międzynarodowym obrocie patentowym oraz efektywność konkurowania na tym rynku. Uwzględniano także otrzymane nagrody i wyróżnienia w krajowych i zagranicznych konkursach wynalazków. W ustalaniu rankingowej pozycji pod uwagę brano również jakość produktów i usług, popartych stosownymi certyfikatami oraz posiadanie zaplecza badawczo rozwojowego.

- Wysoka pozycja FAKRO w prestiżowym rankingu Polish Intellectual Capital TPO 50 jest potwierdzeniem naszej przynależności do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw - popodkreśla dyrektor Działu Badań i Rozwoju FAKRO Henryk Musiał. -Ten sukces to zasługa inżynierów konstruktorów – autorów kilkudziesięciu zgłoszeń patentowych zawierających nowatorskie rozwiązania. W większości owocują one przyznanymi patentami.

Nasze przedsiębiorstwo, które w ciągu kilkunastu lat osiągnęło pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych, to firma eksportująca do wielu krajów świata nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów i konstruktorów. Rozwiązania technologiczne FAKRO wytyczają nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na całym świecie.

Całość prac nad przygotowaniem rankingu TOP 50 koordynowała Kapituła Nagrody „The Award Exellence in Intellectual Capital Management”, którą tworzą krajowi i zagraniczni eksperci ze środowisk naukowych i gospodarczych o uznanym dorobku jeśli chodzi o badania nad innowacyjnością, zarządzaniem własnością intelektualną i gospodarką opartą na wiedzy.

Ogłoszenie listy TOP 50 odbyło się podczas III Międzynarodowego Forum IP Management – THE Key to Succesful Ekonomy w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

źródło: Fakro

Więcej

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro