Aktualności

"Uwolnij swoje postanowienia" z Termo Organiką

12.02.2014

Galeria Dizajn – BWA Wrocław rozpoczęła „Noworoczne Postanowienia”, czyli cykl wydarzeń artystycznych m.in. warsztaty, spotkania i działania twórcze angażujące widzów do uwolnienia własnych noworocznych postanowień. Mecenasem imprezy została Termo Organika m.in. dostarczając swój super ciepły, srebrnoszary styropian do oryginalnej instalacji artystycznej.

Uwolnij Swoje Marzenia - projekt Termo Organikai/images/2/2/3/c3JjPS9pbWFnZXMvMi8yLzMvMTAwMjIzLVV3b2xuaWpfc3dvamVfbWFyemVuaWFfa29zdGtpX3N6YXJlZ29fc3R5cm9waWFudV9UZXJtb19PLmpwZyZjcm9wc2NhbGU9MSZ4PTAmeT0wJnc9ODAwJmg9NTMzJncxPTI1MCZoMT0xNjc=_src6d7fcc062ab8c05708e6004eab021d95.jpgNoworoczne Postanowienia to cykliczny projekt realizowany w galerii Dizajn – BWA Wrocław na początku każdego roku. W zaaranżowanej przestrzeni galerii jako otwartej pracowni odbywają  się w dniach 7-28 lutego warsztaty, wykłady, spotkania i działania twórcze, które eksplorują nowe  trendy i perspektywy dla wybranej dyscypliny dizajnu. Idea całego projektu nawiązuje do teorii Czarnego Łabędzia, twierdzącej, że co jakiś czas pojawia się zaskakujące wydarzenie, które ma niezwykłą moc oddziaływania i może znacząco wpłynąć na rzeczywistość. W logo Noworocznych Postanowień zaprojektowanym przez Jakuba Stępnia (Hakobo), pojawia się zatem czarne skrzydło.

W piątek 7 lutego odbyła się inauguracja Noworocznych Postanowień 2014, podczas której została otwarta prezentacja plakatów do wystaw, które zostały wybrane przez znane studio projektowe Fontarte. W tym roku tematyka cyklu Dizajn krytyczny – mówi Katarzyna Roj, kierowniczka galerii Dizajn – BWA Wrocław i pomysłodawczyni projektu - staje się inspiracją dla projektantów do działań na rzecz małych społeczności, kontrolowaniu procesów produkcji i wspieraniu sprawiedliwego handlu.

Uwolnij swoje postanowienia”, to szczególne działanie performatywne, angażujące widzów, przygotowane przez studentów ASP. Specjalna instalacja złożona z kostek unikatowego, szarego styropianu Termo Organiki, została przymocowana do sufitu i podłogi za pomocą naciągniętego gumosznurka. Podczas otwarcia wernisażu goście zapisywali swoje postanowienia noworoczne na kostkach następnie "uwalniali"  je od mocowania na podłodze. Zapisane postanowienia powędrowały pod sufit tworząc w ten sposób podwieszoną instalację w centralnym punkcie galerii.

- Cieszymy się bardzo, że możemy być mecenasem tego wyjątkowego artystycznego przedsięwzięcia organizowanego przez BWA Wrocław. Nie jest to pierwszy i na pewno nie ostatni raz kiedy Termo Organika angażuje się w promocję sztuki, organizując bądź wspierając oryginalne wydarzenia artystyczne. - mówi Krzysztof Krzemień z Termo Organiki- Byliśmy organizatorami ogólnopolskich konkursów jak m.in. „Sztuka w kropki”, „Gaudi Projekt” czy „Wałęsa - największy polski styropianowiec”. Organizowaliśmy rzeźby w plenerze oraz wspieraliśmy działalność młodych twórców. We Wrocławiu pomogliśmy w realizacji „aktywnego wernisażu” pt. „Uwolnij swoje postanowienia”.

W ramach projektu przez cały miesiąc odbędą się liczne warsztaty i spotkania, skupiające się na praktycznej stronie dizajnu. Będzie można poćwiczyć projektowanie plakatów, dowiedzieć się, jak przygotować portfolio prac, które w sposób skuteczny przekonają klientów czy też nauczyć się więcej o tworzeniu wystaw o dizajnie. W ramach słynnego już cyklu warsztatów 3D, czyli Dizajn Dla Dzieci przygotowano specjalne spotkanie, w czasie którego najmłodsi będą mogli przygotować katalog do prezentowanej wystawy.

źródło i zdjęcia: Termo Organika

Firma powiązana:

Termo Organika

Telefon 12 427 07 40
www.termoorganika.pl
styropian@termoorganika.pl

Termo Organika