Aktualności

Konsola pośrednia Eco Plus firmy Viega do precyzyjnej zabudowy w konstrukcjach podtynkowych

29.01.2014

Konstrukcje podtynkowe o wysokości mniejszej niż wysokość pomieszczenia umożliwiają szybki i ekonomiczny montaż instalacji sanitarnych zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Ustawienie i montaż stelaży z serii Eco Plus firmy Viega zajmuje dosłownie chwilę. Nowa konsola pośrednia pozwala na szybkie i dokładne ustawienie ściany w technologii zabudowy suchej, odpowiednio do szerokości wnęki. Tym samym skomplikowane "własne konstrukcje" wykonywane z profili CW odchodzą do lamusa.

Podobnie jak wszystkie elementy z serii Eco Plus, konsolę pośrednią charakteryzuje wysoka elastyczność. Fabrycznie została ona ustawiona na wysokość 1130 mm, lecz wbudowana nóżka teleskopowa pozwala wydłużyć ją nawet do 1300 mm. Ewentualne skrócenie konsoli na wysokość 830 lub 980 mm jest również niezwykle proste, dzięki specjalnym wytłoczonym szczelinom. W ten sposób rozwiązanie firmy Viega sprawdza się doskonale w każdej sytuacji montażowej - także w łazienkach dla niepełnosprawnych, gdzie preferowana jest wygodna wysokość 980 mm.

Nowy element Eco Plus instalujemy bezpośrednio na ścianie lub na prowadnicy montażowej. Głębokość montażową można regulować w zakresie od 75 do 200 mm. Szerokość konsoli pośredniej wynosi 50 mm. Przy zabudowie płytami kartonowo-gipsowymi nie ma żadnych problemów z montażem „na styk”.  

Bogata oferta systemu Eco Plus

Wysokiej jakości system zabudowy podtynkowej Eco Plus firmy Viega jest chętnie stosowany zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w łazienkach prywatnych. Samonośne elementy z malowanych proszkowo stalowych rur wyróżnia nie tylko wysoka stabilność, lecz także łatwość montażu. Zapewniają ją regulowane zestawy mocujące i dostarczana w zestawie pomoc nastawcza.

Asortyment produktów Eco Plus obejmuje stelaże podstawowe i narożne do WC oraz elementy do umywalek, pisuarów i bidetów. Dostępny jest również gotowy zestaw montażowy do instalacji zlewu. Kompaktowe stelaże narożne o głębokości montażowej zaledwie 233 mm idealnie sprawdzają się przy ograniczonej ilości miejsca w łazience.

źródło i zdjęcie: Viega

Firma powiązana:

Viega Sp. z o.o.

Telefon 58 66 24 999
www.viega.pl
info@viega.pl

Viega Sp. z o.o.