Aktualności

Wineo na Targach Domotex!

28.01.2014

W dniach 11-14 stycznia 2014 roku w centrum wystawowym w Hanowerze odbyła się kolejna już edycja międzynarodowych targów DOMOTEX. To jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży stało się doskonałą okazją do zaprezentowania najnowszych propozycji podłogowych firmy Windmöller Flooring Products, która specjalnie na tę okazję przygotowała atrakcyjne stoisko o powierzchni aż 600 m2.

Targi dywanów i pokryć podłogowych DOMOTEX co roku przyciągają rzesze wystawców i odwiedzających z całego świata. W tym roku zainteresowanie nowymi trendami i innowacyjnymi rozwiązaniami podłogowymi przerosło wszelkie oczekiwania. W wydarzeniu wzięło udział ok. 1400 firm z 57 krajów i aż ponad 40 000 zwiedzających – wykonawców, architektów, projektantów, dekoratorów wnętrz i wszystkich osób zainteresowanych nowinkami ze świata podłóg.

Wśród wystawców nie zabrakło również Windmöller Flooring Products, która jak co roku, zaprezentowała swoje najnowsze produkty, tym razem na specjalnie zaprojektowanej powierzchni  wystawienniczej  wielkości 600 m2. Osoby odwiedzające stoisko firmy Windmöller Flooring Products miały okazję zapoznać się z bogatą ofertą ponad 370 propozycji, w sposób doświadczalny zobaczyć właściwości innowacyjnych podłóg marki Wineo, a wszelkie pytania i wątpliwości wyjaśnić podczas rozmowy  z ekspertami firmy.

Kierunek innowacyjność

Motywem przewodnim tegorocznych targów DOMOTEX była innowacyjność i nowatorskie rozwiązania podłogowe. Mając to na uwadze firma Windmöller Flooring Products przedstawiła swoje kolekcje w 3 kategoriach produktowych. Bezapelacyjnym odkryciem zaprezentowanym przez markę Wineo na tegorocznych targach były pierwsze na rynku, w pełni ekologiczne, elastyczne biopodłogi Purline Eco wyprodukowane w 90 % z surowców odnawialnych takich jak: olej rzepakowy i rycynowy, a także z mineralnych materiałów wypełniających (kreda).

Podłogi z kolekcji Purline Eco wolne od plastyfikatorów, chloru oraz rozpuszczalników oferowane były do tej pory w formie rolek (20 m x 2 m) - kolekcje Levante, Residenz,Timber, Artist. Na targach Domotex zostały zaprezentowane 4 zupełnie nowe warianty w formie panela podłogowego, dostępne w dekorach drewnianych i kamiennych o różnych wymiarach  i strukturach (18 dekorów drewna 1200 x 200 mm, 8 dekorów drewna 1500 x 250 mm, 4 dekory kamienia 670 x 335 mm, 10 dekorów kamienia 1000 x 500 mm).

Zainteresowaniem cieszyły się również nowoczesne podłogi winylowe, wśród których obejrzeć można było znane już na rynku podłogi winylowe z bezklejowym systemem łączenia Connect oraz nowości - podłogi winylowe w wersji klejowej (w sumie 86 różnych propozycji) oraz 22 wzory podłóg winylowych Multi-Layer na płycie Aqua Protect® z bezklejowym systemem montażu LocTec. Obok nowych serii nie zabrakło również tradycyjnych paneli laminowanych, z jakości których  od lat znana jest firma Windmöller Flooring Products. W asortymencie Wineo dostępne są obecnie linie: Bonita, Bonita V2, Euro Actual, Euro Nature V2, Marena, Marena V2, Marena Maxi V2, Marena Stone V4, Marena XL V4, Ariosa, Piazza oraz Piazza Maxi, Color.

Informacje o wszystkich nowościach zaprezentowanych na targach DOMOTEX można obejrzeć na nowej stronie internetowej www.witex.de/pl

źródło i zdjęcie: Windmöller Polska Sp. z o.o. (dawny WITEX Polska Sp.z o.o.)

Firma powiązana:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 374 02 60 do 61
www.wineo-polska.pl
office@wineo-polska.pl

Windmöller Polska Sp. z o.o.