Aktualności

IF Design Award dla FIBARO Flood Sensor

23.01.2014

IF Design to jedna z najbardziej znanych i prestiżowych nagród w dziedzinie designu na całym świecie. Jest wręczana od 60 lat produktom wyróżniającym się w zakresie projektu, wzornictwa, funkcjonalności i ergonomii. W gronie laureatów edycji 2014 znalazło się polskie urządzenie - czujnik zalania FIBARO Flood Sensor.

Obudowa FIBARO Flood Sensor przypomina idealną kroplę wody. Wykonana została z wysokiej jakości białego błyszczącego tworzywa. Urządzenie jest całkowicie bezobsługowe i nie wymaga specjalistycznego montażu. Dzięki zastosowaniu teleskopowych sond pokrytych 24 karatowym złotem, dopasowujących się do kształtu powierzchni, jako jedyny na rynku działa prawidłowo na nierównych płaszczyznach. Największe możliwości czujnik osiąga po zintegrowaniu z systemem inteligencji budynkowej.

Połączony z centralką FIBARO Home Center 2 oraz współpracując z innymi elementami inteligentnej instalacji podejmie właściwe kroki natychmiast po wykryciu niebezpieczeństwa – spowoduje odcięcie dopływu wody i prądu, a także powiadomi właściciela o zagrożeniu wysyłając informację na tablet czy smartfon.

- Bardzo cieszymy się z otrzymania tak prestiżowej nagrody. Decyzja niezależnego jury potwierdziła, że nasz produkt to urządzenie najwyżej jakości, które nie tylko chroni dom, ale również może być jego ozdobą - mówi Maciej Fiedler, dyrektor ds. rozwoju Fibar Group, producenta bezprzewodowego systemu inteligencji budynków FIBARO.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 28 lutego 2014 r. w BMW Welt w Monachium. Jury złożone ze światowej sławy ekspertów w dziedzinie wzornictwa, projektowania i edukacji - jak co roku - obradowało za zamkniętymi drzwiami. Każdy zgłoszony produkt został oceniony według ściśle opisanych kryteriów, ale nie bez znaczenia pozostały również wszechstronna wiedza i doświadczenie sędziów oraz ich intuicyjna zdolność do przewidywania nadchodzących trendów w designie.

źródło i zdjęcia:

Firma powiązana:

Fibar Group

www.fibaro.com

Fibar Group