Aktualności

Inteligentne rozwiązania Kaldewei przeznaczone do malej łazienki

23.01.2014

Wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei stanowią połączenie design z funkcjonalnością.

Dla bardziej wymagających projektantów oraz  inwestorów Kaldewei Design Center stworzyło emaliowaną powierzchnię prysznicową XetisWielkość statystycznej łazienki nie przekracza najczęściej kilku metrów kwadratowych. Często powierzchnię użytkową, dodatkowo ograniczają wąskie nisze, murki lub występy w ścianie. Wygodne i funkcjonalne  zagospodarowanie takiej niewielkiej przestrzeni wymaga dobrego projektu oraz zastosowania przemyślanych rozwiązań produktowych. Wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej wanny i super płaskie, zabudowywane w płaszczyźnie podłogi brodziki firmy Kaldewei dostępne są w różnych kształtach i wielu wymiarach.

Ciekawe wzornictwo, umożliwiające łączenie produktów Kaldewei z innymi elementami wyposażenia może stanowić idealne uzupełnienie nowoczesnej, funkcjonalnej przestrzeni łazienkowej. Dzięki przemyślanej aranżacji możemy na niewielkiej przestrzeni stworzyć stylowe wnętrze oraz uzyskać dostatecznie dużo miejsca, aby zapewnić doskonały komfort kąpieli.

Brodziki zabudowane w płaszczyźnie podłogi to komfort kąpieli nawet w małej łazience

Aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort, w małych łazienkach zalecany jest montaż brodzików w płaszczyźnie podłogi. Płynne przejście pomiędzy mokrą strefą prysznica a resztą pomieszczenia otwiera przestrzeń i umożliwia swobodne poruszanie się nawet w niewielkiej łazience. W porównaniu z głębokimi brodzikami, które po zamontowaniu są stosunkowo wysokie, płaskie powierzchnie prysznicowe zapewniają większy komfort oraz bezpieczeństwo, a przy tym są bardzo atrakcyjne wizualnie. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem emaliowanej powierzchni prysznicowej do małej łazienki jest duża elastyczność w sposobie aranżacji wnętrza.

Firma Kaldewei oferuje klientom innowacyjne rozwiązania produktowe w ponad 40 rozmiarach i kształtach. Szukając pomysłu na nowoczesną przestrzeń łazienkową warto sięgnąć po produkty z kolekcji Superplan. Zgodnie z maksymą: ,,Mniej znaczy więcej” dostępne w wielu rozmiarach, proste w formie brodziki z tej serii doskonale wpisują się w stylistykę niemal każdego pomieszczenia. Okrągła pokrywa odpływu powierzchni prysznicowej Superplan Plus, wykonana jest ze stali emaliowanej Kaldewei w kolorze brodzika, co umożliwia harmonijne i eleganckie połączenie mokrej strefy prysznica z resztą pomieszczenia.

Superplan oferowany jest w różnych rozmiarach: począwszy od wariantu 75x80 cm, przez model o wymiarach 150x150 cm, aż do prostokątnej wersji XXL o wymiarach 100x180 cm. Dzięki takiej różnorodności produktów niewielka łazienka może zostać zaaranżowana na dwa sposoby: z małą wanną i brodzikiem lub z przestronną strefą prysznicową zamiast wanny.

Dla bardziej wymagających projektantów oraz  inwestorów Kaldewei Design Center stworzyło emaliowaną powierzchnię prysznicową Xetis. Model ten urzeka elegancją, finezją stylu, techniczną perfekcją oraz wizjonerską estetyką. Jest to pierwsza na świecie emaliowana powierzchnia prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie. Również inne powierzchnie prysznicowe, wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm, odznaczają się nowoczesnym, ponadczasowym designem. Ich wyjątkowość została dodatkowo podkreślona dzięki matowym barwom z kolekcji Coordinated Colours, które perfekcyjnie komponują się z aktualnymi trendami obowiązującymi na rynku płytek podłogowych i okładzin łazienkowych.

Stylowy komfort kąpieli w niewielkim wnętrzu

Aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort, w małych łazienkach zalecany jest montaż brodzików w płaszczyźnie podłogiSzeroki wybór dostępnych w ofercie firmy Kaldewei modeli wanien umożliwia zaaranżowanie wygodnego miejsca do kąpieli nawet w niewielkiej łazience. Oprócz wanien o standardowych wymiarach, projektanci mają do dyspozycji mniejsze modele o wymiarach 150x70 cm, a stylistyczna różnorodność pozostawia dużą swobodę w sposobie aranżacji łazienkowego wnętrza. Wyjątkowy komfort kąpieli gwarantuje właścicielom małych łazienek wanna Kaldewei Duo Pool.

Model ten charakteryzuje się ponadprzeciętną głębokością 50,5 cm, która przy niewielkiej długości wanny (150 cm) gwarantuje wygodę i znacznie poprawia komfort jej użytkowania. Współczesny, minimalistyczny design reprezentują wykonane ze stali emaliowanej Kaldewei wanny Cayono oraz Puro Duo. W obu modelach, zgodnie z trendami panującymi we współczesnej architekturze łazienkowej, elementy dekoracyjne zostały zredukowane do niezbędnego minimum.

Produkowane z naturalnych, surowców wanny, brodziki oraz powierzchnie prysznicowe firmy Kaldewei, oprócz ekskluzywnej formy charakteryzuje doskonała jakość oraz łatwość pielęgnacji. Komfortowo zaprojektowane wanny i brodziki, o wyważonych proporcjach i innowacyjnym wzornictwie zapewniają relaks i odprężenie na najwyższym poziomie. Za unikalne rozwiązania techniczne oraz doskonałe wzornictwo  produkty firmy Kaldewei otrzymały już ponad 100 prestiżowych nagród i wyróżnień. Może to być dodatkowy argument przemawiający za wyborem produktów z logo Kaldewei także do małej łazienki.

źródło i zdjęcia: FRANKE POLSKA

Firma powiązana:

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.

Telefon 22 720 16 03
www.kaldewei.pl
poczta@kaldewei.pl

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.