Aktualności

Coram proponuje - wielki błękit w łazience

23.01.2014

Łazienka jest jednym z tych miejsc w domu, gdzie kolor niebieski możemy odmieniać przez wszystkie przypadki i odcienie. Jak również przez elementy – zaczynając od niebieskich ręczników, dywaników i zasłonek prysznicowych, po akcesoria, a nawet ceramikę sanitarną.

Dlaczego tak bardzo lubimy niebieski w łazience? Odpowiedzi może być tyle, ile pytanych osób. Oprócz tego, że jest to po prostu ładny kolor, wśród kluczowych powodów popularności niebieskiego można uznać na przykład dobre skojarzenia (niebo, morze, woda, czystość).

Nie bez znaczenia jest też szeroka gama odcieni, wśród których można znaleźć ten idealny. Poza tym niebieski świetnie komponuje się z bielą, w której proponowana jest większość łazienkowego wyposażenia (ceramika sanitarna, umywalki, wanny, brodziki). Wreszcie zaś niebieskie kolory mają piękne nazwy – słowa takie jak: atramentowy, chabrowy, lazurowy, modry, turkusowy, kobaltowy, ultramaryna mogą zachwycić nie tylko miłośników języka polskiego.

Przyglądając się ofercie tekstyliów Coram Poland musimy przyznać, że ręczniki, dywaniki i zasłonki łazienkowe w niebieskim kolorze prezentują się świetnie: świeżo i elegancko. – Znaczną większość oferty sprzedawanych tekstyliów łazienkowych stanowią te w niebieskim kolorze – mówi Julia Wieczorek, specjalista ds. zamówień i logistyki w firmie Coram Poland. – Od wielu lat ulubionymi zasłonkami prysznicowymi i dywanikami naszych klientów są te  z kolekcji Littera oraz Amy.

niebieski świetnie komponuje się z bielą

Obie wymienione serie marki Sealskin utrzymane są w odcieniach niebieskiego. Littera to elegancka, biała tekstylna zasłona z fantazyjnie rozplanowanym napisem BATH w kolorze kobaltowym. Dywanik dedykowany do tej serii ma odwróconą kolorystykę – tło jest kobaltowe a napis biały. Seria Amy utrzymana jest w odcieniu turkusowym. Motywem zdobniczym winylowej zasłonki są ślady mokrych dłoni i stóp, zaś dywanika – dwie mokre stopy, które wyglądają jakby ktoś właśnie wyszedł spod prysznica. Całość prezentuje się oryginalnie i zabawnie.

Od wielu lat ulubionymi zasłonkami prysznicowymi i dywanikami naszych klientów są te  z kolekcji Littera oraz Amy Littera to elegancka, biała tekstylna zasłona z fantazyjnie rozplanowanym napisem BATH

Ale niebieski kolor wygląda atrakcyjnie nie tylko na tekstyliach. Również dobrze prezentują się w nim na przykład dodatki łazienkowe oraz tak duże gabarytowo elementy jak ceramika sanitarna. Śledząc ofertę Coram Poland można zauważyć pewną prawidłowość – akcesoria jednolite (np. Coloris) lepiej prezentują się w jaśniejszych odcieniach niebieskiego, natomiast akcesoria z wzorem (np. Osaka) dobrze wyglądają też w ciemniejszych.

Jeśli chodzi o ceramikę sanitarną Weg, którą włoska firma Disegno Ceramica zaproponowała w kolorowym wykończeniu, ta reguła już nie obowiązuje. Wszystkie kolory, a jest ich aż sześć z czego dwa niebieskie, wyglądają tak samo dobrze. Jasny niebieski ma najpiękniejszą nazwę, która w oryginale brzmi Avio.

Reprezentantem marek Sealskin, Tiger oraz Disegno Ceramica na polskim rynku jest firma Coram Poland należąca do Grupy Coram International.  Zapraszamy na stronę internetową firmy: www.coram.pl

źródło i zdjęcia: CORAM POLAND

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram