Aktualności

Wszystkiego najlepszego dla założyciela Zambelli!

22.01.2014

21. stycznia Franz Zambelli Sopalú – założyciel koncernu Zambelli świętował swoje 80. urodziny. Wciąż jeszcze w pełni formy i ciągle aktywny w firmie oraz w swoim hobby - łowiectwie, nie wie co to spokój. Jako Prezes firmy doradczej sam nie prowadzi już codziennych interesów spółek, jego bogata wiedza techniczna obfitująca w pomysły jest jednak do dnia dzisiejszego cennym drogowskazem dla jego pracowników.

Ze swoją umiejętnością dalekowzrocznego patrzenia na świat, przedsiębiorczością i zaangażowaniem w pracę Franz Zambelli rozwijał swoją firmę od 1957 r. wraz ze swoim bratem Carlo i swoją żoną Uschi, w ogromnym stopniu ugruntowując sukcesy grupy firm Zambelli, której zasięg działania obejmuje dziś całą Europę. Franz Zambelli patrzy dziś dumnie na swoją grupę firm Zambelli, która wyrosła z dwuosobowej firmy zajmującej się renowacją kościołów.

Obecni pracownicy firmy, których liczba sięga 900 w 10 oddziałach w 6 krajach europejskich dążą do tego, aby kontynuować jego kierunek myślenia: połączenie tradycji i innowacji we wszystkich obszarach działalności przedsiębiorstwa, w odwodnieniach dachowych, systemach dachów metalowych RIB-ROOF, systemach regałowych dla bibliotek i archiwach jako dostawca w branży przemysłowej obróbki metali.

Jubilat może spoglądać na swoje aktywne i pełne sukcesów życie nie tylko jako przedsiębiorca, lecz także jako osoba niezwykle aktywna wykazująca ogromne zaangażowanie w życie społeczne zarówno wcześniej, jak i teraz. Sam Franz Zambelli, jak i należące do niego firmy byli niejednokrotnie wyróżniani za różnorakie osiągnięcia w gospodarce, polityce oraz otrzymywali wyróżnienia honorowe.

W zakresie działalności społecznej m.in. nagrodą Bayerische Verdienstorden i niemieckim krzyżem zasługi (Bundesverdienstkreuz), za swoje zaangażowanie w działalność gospodarczą - tytułem „Bayerns Best 50“ (najlepsza 50 Bawarii) oraz w ubiegłym roku- bawarską nagrodą za jakość -Bayerischer Qualitätspreis oraz Cross-Border-Award. Swoje 80. urodziny świętował stosownie do swojego stanu w swojej ojczyźnie i miejscu firmy, w którym wówczas wszystko się zaczęło: w Haus im Wald bei Grafenau.

źródło i zdjęcie: ZAMBELLI Fertigungs GmbH & Co.KG