Aktualności

Sukces Baltic Wood na prestiżowych targach DOMOTEX 2014!

17.01.2014

Zakończyły się targi DOMOTEX 2014 – niewątpliwie najważniejsza impreza branżowa tego roku w Europie. Firma Baltic Wood, która zaprezentowała największą gamę nowości w swojej historii, może zaliczyć to wydarzenie do wyjątkowo udanych.

W tegorocznych targach wzięło udział blisko 45 tys. gości z 80 krajów i 1350 wystawców z 57 krajów4 kolekcje wzorów, w tym jedna na zupełnie nowej konstrukcji deski i kilkadziesiąt premierowych, zgodnych z najgorętszymi trendami podłóg, ocenione zostały bardzo wysoko. Co więcej, produkt Sen Starego Malarza z kolekcji podłóg ręcznie postarzanych Timeless Collection wygrał z propozycjami kilkudziesięciu kluczowych i ważnych producentów z branży, otrzymując tytuł najlepszego w konkursie „Innovations@DOMOTEX".   

Liczby mówią same za siebie

W tegorocznych targach wzięło udział blisko 45 tys. gości z 80 krajów i 1350 wystawców z 57 krajów. To ponad 7 tys. więcej gości niż w roku ubiegłym. Również liczba wystawców w 2014 r. wzrosła w porównaniu do lat poprzednich, a co ważne – pojawili się wśród nich wszyscy najważniejsi przedstawiciele branży podłogowej. To najlepszy dowód na to, że DOMOTEX znów z powodzeniem walczy o miano najważniejszej imprezy międzynarodowej w branży.

Ciekawe i inspirująca forma prezentacji zwracała na siebie uwagę i była świetnym uzupełnieniem wyszukanych podłogowych kreacjiThe Floor Fashion Show obfitujący w nowości

Wśród prezentowanych przez Baltic Wood 4 kolekcji podłóg drewnianych znalazło się kilkadziesiąt nowych propozycji. - To największa liczba nowości jaką firma kiedykolwiek zaprezentowała na targach – podkreśla Elżebieta Szydłowska, Członek Zarządu, Dyrektor  sprzedaży i markietingu w Baltic Wood. – Szereg wzorów zostało uznanych przez klientów za innowacyjne, większość jako doskonale zgodne z trendami i tym samym - trafione. Zaprezentowaliśmy nowe propozycje w ramach dobrze znanej linii podłóg trójwarstowywych we wzorze deski 1-rzędowej Elite Line, ale także kolekcję No Limits – podłóg warstwowych z podwójnie grubą warstwą drewna szlachetnego, umożliwiającą wielokrotną renowację podłogi i jej dłuższe życie. Goście mogli zobaczyć również nowości z kolekcji podłóg ręcznie postarzanych Timeless Collection oraz litych - Sélection du Sommelier.

Kolekcje nowych produktów zostały zaprezentowane na stoisku zgodnie z filozofią przekazu marketingowego Baltic Wood, a więc na wzór nowych kolekcji projektów modowych. Taki przekaz to novum w branży – szeroko komentowany i wysoko oceniony przez klientów, dziennikarzy i architektów. Ciekawe i inspirująca forma prezentacji zwracała na siebie uwagę i była świetnym uzupełnieniem wyszukanych podłogowych kreacji.

Sen Starego Malarza najlepszy na targach DOMOTEX

Kolekcje nowych produktów zostały zaprezentowane na stoisku zgodnie z filozofią przekazu marketingowego Baltic WoodSukcesem Baltic Wood jest również przyznany podłodze Sen Starego Malarza z kolekcji podłóg ręcznie postarzanych Timeless Collection tytuł najlepszej podłogi prezentowanej w specjalnej strefie „Innovations@DOMOTEX”. W pierwszym etapie podłoga została wybrana spośród prawie 300 nadesłanych projektów przez uznane 6-osobowe Jury złożone z niemieckich architektów i dziennikarzy branży wnętrzarskiej. Członkowie Jury: Stefan Diez (przewodniczący), Manfred Birkenstock, Susanne Brandherm, Stefan Heinze (boden wand deck), Kirstin Ollech (Schöner Wohnen), Karl A. Wildermuth (Holz-Zentralblatt).

Ostatecznego zwycięzcę wyłoniono w trybie głosowania, w którym udział brali uczestnicy targów. Ręcznie postarzana podłoga Sen Starego Malarza zyskała w ich oczach największe uznanie. Sukces tym większy, iż podłoga konkurowała z propozycjami wszystkich wiodącym firm z branży, także tych, które cieszą się wieloletnią tradycją i największą rozpoznawalnością. Pomysłodawcą i autorem Strefy Innowacji był ceniony niemiecki architekt - Jürgen Mayer H.  

źródło i zdjęcia: BALTIC WOOD

Firma powiązana:

Baltic Wood

Telefon 13 491 65 00
www.balticwood.pl
marketing@balticwood.pl

Baltic Wood