Aktualności

Inwestycje firmy Effect Glass

16.01.2014

W grudniu ubiegłego roku zakończono kolejny etap inwestycji w kieleckim zakładzie firmy Effect Glass. Znacznie rozbudowano zaplecze produkcyjne fabryki  oraz wyposażono wydziały obróbki szkła o dodatkowe urządzenia. Inwestycja wpłynęła nie tylko na wzrost zatrudnienia, ale także spowodowała, że firma Effect Glass zalicza się obecnie do ścisłej czołówki producentów szyb zespolonych i szkła specjalnego, w tej części Europy.

Inwestycje na północy kraju objęły m.in. budowę hali o powierzchni 12 tys. m 2 oraz wyposażenie zakładu w trzy nowoczesne linie produkcyjneJuż dwa lata trwa sukcesywny rozwój zakładu produkcyjnego firmy Effect Glass w Kielcach. W 2012 r. roku została uruchomiona linia do hartowania szkła bez zafalowań, wraz z linią do jego mechanicznej obróbki. Realizacja kolejnych prac, przypadających na rok 2013, przebiegała dwutorowo: w Kielcach oraz w miejscowości Wędkowy koło Tczewa (na początku października ubiegłego roku oficjalnie została tu otwarta nowa fabryka szyb zespolonych). Inwestycje na północy kraju objęły m.in. budowę hali o powierzchni 12 tys. m 2 oraz wyposażenie zakładu w trzy nowoczesne linie produkcyjne. Dzięki przeprowadzonym pracom możliwości produkcyjne fabryki w Wędkowach, wynoszą dziś około 750 tys. m2  szyb zespolonych rocznie.

Park maszynowy tego zakładu powiększył się również o  dodatkowy piec do hartowania Glaston Tamglass FC500™, który pozwala na hartowanie szkła o maksymalnych wymiarach 2800 x 6000 mmPrace realizowane w 2013 r., w zakładzie w Kielcach dotyczyły m.in. montażu linii do rozkroju szkła laminowanego VSG oraz VSG z powłoką LE, o maksymalnym wymiarze cięcia 4600 x 4600 mm. Park maszynowy tego zakładu powiększył się również o  dodatkowy piec do hartowania Glaston Tamglass FC500™, który pozwala na hartowanie szkła o maksymalnych wymiarach 2800 x 6000 mm. Pod koniec ubiegłego roku nastąpiło również uruchomienie wielkogabarytowej linii Lisec LV 60/30, do produkcji szyb zespolonych i szkła strukturalnego, o wymiarach do 3000 mm x 6000 m. Grubość zespolenia, które można osiągnąć na tej linii, wynosi aż 100 mm. W grudniu 2013 roku ukończono modernizację linii do zespalania, która ułatwia i  znacznie przyśpiesza produkcję szyb dwukomorowych. Z początkiem nowego roku w Kielcach rusza kolejny etap inwestycji.

Nowe możliwości

Zakończenie etapu inwestycji otworzyło przed firmą Effect Glass możliwość dotarcia do najbardziej wymagających klientów w Polsce i za granicą. Obecna produkcja jest kierowana przede wszystkim na krajowy rynek, ale najnowsza oferta spółki już teraz cieszy się rosnącym zainteresowaniem w  Niemczech, krajach skandynawskich oraz Holandii i Szwajcarii. Więcej informacji na  www.effectglass.eu, Dodatkowych informacji udziela: Mariola Sykuła, PR tel. kom. + 48 605 99 99 71, e-mail: pr@effector.com.pl  

źródło i zdjęcia: EFECCTOR

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.