Aktualności

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe REHAU!

15.01.2014

Dowiedz się jakie korzyści przyniesie Ci instalacja ogrzewania płaszczyznowego REHAU w miejsce konwencjonalnych systemów grzejnikowych.

Problem: grzejniki rozprowadzają ciepło nierównomiernie.

W przypadku grzejników często zdarza się, że mimo dużej mocy grzewczej pojedyncze pomieszczenia są zimne, a w niektórych jest zbyt ciepło. A ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry, stopy często marzną, podczas gdy na wysokości głowy panuje niemal tropikalna temperatura. To utrudnia zachowaniu przyjemnego klimatu w pomieszczeniu i trwoni cenną energię.

Rozwiązanie: podłoga, ściany i sufit pomieszczenia służą do ogrzewania.

Ogrzewanie płaszczyznowe to gwarancja równomier-nego rozkładu temperatury w całym pomieszczeniu. Wystarczy temperatura na poziomie ok. 20 stopni, żeby uzyskać odczucie  przyjemnego ciepła. Umożliwia to nie tylko uzyskanie komfortu cieplnego ale również duże oszczędności energii. Spadek temperatury w pomie-szczeniu o 2 stopnie może obniżyć koszty energii o 10%.

Problem: w pomieszczeniach z grzejnikami powstają mostki termiczne.

Zastosowanie grzejników nie tylko zmniejsza komfort cieplny - w najgorszym przypadku ucierpieć może samo pomieszczenie, ponieważ duże różnice temperatur sprzyjają powstawaniu mostków termicznych. Są to obszary niewystarczająco ogrzewane i dlatego dużo chłodniejsze niż pozostałe. W takich miejscach skrapla się wilgoć, co może prowadzić do powstania zagrzybienia.

Rozwiązanie: ogrzewanie płaszczyznowe zapobiega tworzeniu się mostków termicznych.

Ta sama zasada, która powoduje, że ciepło z ogrzewania płaszczyznowego jest przyjemne, zapobiega także powstawaniu mostków termicznych. Pomieszczenie jest równomiernie ogrzane, nie ma stref z dużymi wahaniami temperatur. Dzięki temu możemy się cie-szyć mieszkaniem wolnym od pleśni.

Problem: grzejniki powodują wzbijanie się kurzu.

Innym skutkiem nierównomiernego rozkładu temperatury są zawirowania powietrza w pomieszczeniu. Powoduje to unoszenie się kurzu i żyjących w nim roztoczy co może być dokuczliwe dla alergików.

Rozwiązanie: małe zawirowania powietrza dzięki ogrzewaniu płaszczyznowemu.

Równomierne rozmieszczenie ciepła nie powoduje zawirowań powietrza i zmniejsza ilość kurzu i roztoczy w powietrzu. Efekt: większy komfort życia dla alergików!  

Problem: grzejniki zajmują dużo miejsca.

Tradycyjne urządzenia grzewcze zajmują dużo miejsca i ograniczają w znacznym stopniu możliwość aranżacji pomieszczeń i są dużym utrudnieniem przy układaniu podłogi lub listew przypodłogowych.

Rozwiązanie: niewidoczny system ogrzewania.

Ogrzewanie płaszczyznowe nie rzuca się w oczy. Jest po prostu  ukryte w podłodze, stropie lub w ścianie. Stwarza to większe możliwości aranżacji wnętrz. Ponadto ogrzewanie płaszczyznowe nie pokrywa się kurzem, nie trzeba go malować ani sprzątać trudno dostępnych zakamarków jak w przypadku tradycyjnych grzejników.   

Problem: wysoka temperatura zasilania.

Tradycyjny grzejnik do ogrzania pomieszczenia w zimie potrzebuje temperatury wody ok. 70 st. Jest więc oczywiste, że kocioł grzewczy musi pracować pełną parą, aby ogrzać wodę do tak wysokiej temperatury. Zastosowanie odnawialnych źródeł energii, jak np. pompy ciepła, również szybko okaże się nierentowne w przypadku grzejników, ponieważ systemy te  najwydajniej pracują w niskich temperaturach.

Rozwiązanie: przyjemne ciepło przy niskich temperaturach zasilania.

Oczywistym jest, że przy większej powierzchni do ogrzania potrzebna jest woda o niższej temperaturze. Systemy ogrzewania płaszczyznowego ogrzewają pomieszczenie już przy temperaturze zasilania wynoszącej 35 stopni. Kocioł grzewczy może więc pracować mniej intensywnie i oszczędzać energię. Dzięki niskiej temperaturze zasilania ogrzewanie płaszczyznowe funkcjonuje doskonale z pompą ciepła.  

Podsumowanie: ogrzewanie płaszczyznowe REHAU jest komfortowe, przyjazne dla zdrowia i dzięki niskiej temperaturze zasilania pozwala zaoszczędzić do 20 procent kosztów ogrzewania!

źródło i zdjęcie: REHAU