Aktualności

Ekologiczne paliwo pellet - świetna zabawa dla dzieci!

08.05.2013

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zorganizowaliśmy pilotażową akcję edukacyjną mającą na celu rozpowszechnianie ekologicznego paliwa – pelletu wśród dzieci w wieku 3-6 lat.

W pilotażowych zajęciach wzięło udział około 75 przedszkolaków z Przedszkola nr.2 w Ożarowie Mazowieckim oraz Samorządowego Przedszkola nr.3 w Brwinowie. Bardzo dziękujemy Paniom Przedszkolankom za pomoc i realizację zajęć.

W salach dzieci wspólnie z Paniami wyklejały obrazki z pelletu realizując poniższe zadania:

  • PELLETOWA KRAINA na dużym kartonie z recyklingu cała grupa wykleja za pomocą kleju i pelletu Pelletową Krainę. Część rysunku może być pomalowana kredkami lub farbami.
  • PELLETOWE OWOCE za pomocą plasteliny albo ciastoliny należy ulepić jabłka i inne owoce. Następnie pooblepiać je pelletem.
  • PELLETOWE MIASTECZKO za pomocą plasteliny, suchych liści, kwiatów i pelletu można stworzyć makietę domków, ulic i drzewek na kartonie
  • PELLETOWE WYKLEJANKI na kartkach z szablonami – wzorami należy wedle własnej fantazji nakleić pellet. Można go potem pomalować farbami
  • WYMYŚL PELLETUSIA użyj wyobraźni! Jak mógłby wyglądać PELLETUŚ? Stwórz go z otrzymanego pelletu w dowolny sposób.


W ramach zadania domowego dzieci dostały pellet, z którego miały ulepić ekologicznego stworka- Pelletusia. Wszystkie dzieci, które przyniosły Pelletusie zostały nagrodzone Dyplomami i puzzlami. Zapraszamy do obejrzenia całej galerii zdjęć Pelletusiów na naszej stronie na Facebooku.

O relacji z akcji można również przeczytać na

http://www.brwinow.pl/index.php/kultura-i-oswiata/1347-sloneczne-przedszkole-z-ekologia-za-pan-brat

źródło i zdjęcie: ORTE

Firma powiązana:

Orte Polska

Telefon 22 758 81 68, 22 374 13 73
www.orte.pl
biuro@orte.pl

Orte Polska