Aktualności

Załoga TVN TURBO na 70. Rajdzie Polski w Mikołajkach

29.10.2013

W dniach 13-15 września 2013 r. w Mikołajkach odbył się 70. Rajd Polski. W rajdzie wystartowała również załoga TVN Turbo w składzie Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski, rywalizując w klasie 6 samochodem Ford Fiesta R2. Do szóstej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, będącej jednocześnie imprezą rangi Rajdowych Mistrzostw Europy, Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski przygotowywali się wyjątkowo skrupulatnie.

Łukasz Byśkiniewicz: Nasz Ford Fiesta R2 otrzymał nowe płyny ustrojowe od naszych nowych partnerów: do chłodnicy wlaliśmy Borygo (Boryszew ERG), a silnik zalaliśmy sportowym olejem klasy premium marki Eneos. Samochód pomalowaliśmy w nowe barwy lakierami NOVOL, wstawiliśmy szybę Saint-Gobain Sekurit, założyliśmy opony Pirelli, a o sprawność techniczną auta zadbała Rzetelna Firma MSZ Racing. Chroniąc się przed szarugą w bluzach Ozoshi, jesteśmy dobrej myśli – część OS-ów znam z zeszłego roku, więc będę się na nich czuł pewniej, a te nowe, arcytrudne i nierytmiczne, musimy po prostu solidnie opisać. Na niektórych szerokich fragmentach jest jak w Finlandii – kibice przy trasie na pewno zobaczą widowiskową jazdę bokiem, a tych, którzy nie dotrą do Mikołajek, zapraszamy na relację z rajdu w specjalnym odcinku programu „Auto-Sport” w TVN Turbo.
 
Maciej Wisławski: Większość odcinków znam, zupełnie nowy jest dla mnie tylko ten w okolicach Mrągowa – mam nadzieję, że dzięki moim archiwalnym notatkom i wspomnieniom maksymalnie ułatwię Łukaszowi pracę na tym nieprzewidywalnym rajdzie. Nasza skromna ekipa jedzie z dalekim numerem startowym, co zwiększa ryzyko – po przejeździe kilkudziesięciu załóg na trasie na pewno zostaną wyczesane korzenie i kamienie, a droga będzie strasznie rozkopana. Cieszę się, że wielkie nazwiska ze szczytu listy startowej działają jak magnes na kibiców – organizator spodziewa się ich stu tysięcy: to więcej niż na hitowych meczach piłki nożnej!

źródło i zdjęcie: Boryszew ERG

Firma powiązana:

Boryszew Erg

Telefon 46 863 02 01
www.boryszewerg.com.pl
ergolid@boryszewerg.com.pl

Boryszew Erg