Aktualności

Kino domowe to nie tylko sprzęt

10.01.2014

Kino domowe to nie tylko najwyższej jakości sprzęt do obrazu i dźwięku, ale centrum domowej rozrywki, które wpływa na wszystkie zmysły. Dlatego nie bez znaczenia pozostają  również takie elementy jak odpowiedni nastrój wnętrza, komfort i wygoda, wpływające na odbiór filmu. Produkty Somfy oferują kompleksowy zakres automatyki, dostosowany do widowiskowego kina domowego, którą możemy dowolnie sterować.

 Istotną rolę w kształtowaniu przestrzeni kina domowego odgrywa światłoKino domowe ma nam dostarczyć pozytywnych emocji i doznań, dlatego też warto zadbać o wszystkie elementy wzmacniające doznania odbiorcy. Nawet najlepsze parametry sprzętów, oferujących dźwięk i obraz, nie zostaną w pełni wykorzystane, jeżeli w pomieszczeniu nie stworzymy odpowiedniej atmosfery.

Istotną rolę w kształtowaniu przestrzeni kina domowego odgrywa światło. Wzmacnia ono wszelkie doznania oraz tworzy i wzbogaca nastrój. Możliwość sterowania nim pozwala chociażby na zwiększenie kontrastu wyświetlanego obrazu oraz zapobiega odbiciom światła dziennego w ekranie. Ułatwieniem w tym przypadku jest automatyka, dzięki której użytkownicy mogą dowolnie zarządzać zarówno oświetleniem sztucznym, jak i naturalnym, zmieniając tym samym funkcje pomieszczenia.

- Zintegrowanie działania zestawu kina domowego z automatyką domową może płynnie uruchamiać funkcję seansu filmowego. W zależności od ustawień  w ramach wywołanego scenariusza, osłony okienne mogą wówczas zostać opuszczone do pozycji zapewniającej optymalny dopływ światła naturalnego lub też system może zadbać o nastrojowe oświetlenie sztuczne, dopasowane do pomieszczenia, w celu lepszego odbioru filmu - podkreśla Cezary Krupa, Marketing Manager w firmie Somfy, projektującej automatykę domową i systemy wykorzystywane w inteligentnym domu.  

Ustawienia systemu mogą być indywidualnie i w każdym czasie zmieniane przez użytkownika, np. za pomocą specjalnej aplikacji  zainstalowanej w domowym tablecie iPad lub z systemem Android.

Niewątpliwie udogodnieniem jest także możliwość sterowania poszczególnymi elementami systemu kina domowego z tabletu lub smartfonaCiekawym pomysłem stosowanym coraz częściej w strefie kina domowego, jest ekran projekcyjny i projektor cyfrowy. Ekran wyposażony w cichy napęd, sterowany z pilota lub tabletu, nie zakłóca domowego spokoju. Projektor z kolei, jeśli pozwala na to konstrukcja budynku, może opuszczać się z sufitu na specjalnie przystosowanej windzie z napędem, sterowanej z tego samego pilota co ekran.

- Wygodny w użyciu system sterowania składający się ze sterowników lokalnych i centralnych, pozwala nam kontrolować oświetleniem, ekranem i projektorem w sposób zsynchronizowany. Niewątpliwie udogodnieniem jest także możliwość sterowania poszczególnymi elementami systemu kina domowego z tabletu lub smartfona, co niezwykle wpływa na komfort i oszczędność czasu. Dzięki automatyce możemy w dynamiczny i prosty sposób, bez wstawania z fotela, przemienić nasz zwykły pokój w prawdziwą salę kinową – dodaje Cezary Krupa.

źródło i zdjęcia: SOMFY

Firma powiązana:

Somfy

Telefon 22 509 53 00
www.somfy.pl
biuro@somfy.pl

Somfy